AnasayfaArtvin'den HaberlerÇAKMAK, “2018 YILI A. HOPASPOR’UN 3. LİGE ÇIKMA YILI OLACAKTIR”

ÇAKMAK, “2018 YILI A. HOPASPOR’UN 3. LİGE ÇIKMA YILI OLACAKTIR”

ÇAKMAK, “2018 YILI A. HOPASPOR’UN 3. LİGE ÇIKMA YILI OLACAKTIR”

 

Artvin Hopa spor Kulüp Başkanı Mubin Çakmak, “2018 yılı A. Hopaspor’un 3. Lige çıkma yılı olacaktır” dedi.

Hayati Akbaş

HOPA- Artvin Hopa spor Kulüp Başkanı Mubin Çakmak, amatör Bölgesel Ligde mücadele eden  A. Hopaspor’un 2017 yılını değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

Çakmak yaptığı açıklamada, “2017 yılı hatıralar arasındaki yerini alıyor. 2017 yılında yaşanmış acılar, sevinçler, gözyaşları, hüzünler hepsi geride kaldı. 2018´e umutla giriyoruz.

Her yeni yıl yeni başlangıç demektir. 2018 yılı Hopaspor’umuzun şampiyonluğunu tescil ederek 3. lige çıkma yılı olacaktır. 2017 benim için farklı bir anlam içeriyordu. Kapısında bekçi olmaktan onur duyacağım kulübün başkanı olmak benim için ayrı bir onur kaynağı oldu. Yeni yönetim, yeni teknik heyet, yeni takım oluşturup 2017-2018 futbol sezonunda şampiyonluk parolası ile yola çıkmıştık ilk günkü heyecan ve kararlılığımızla yolumuza devam ediyoruz.

Azmimizle, kararlılığımızla, hakkımızla mücadele ederek sezon sonu hak ettiğimiz şampiyonluğa ulaşarak inşallah 3. lige çıkacağız. 2017 yılında gözlemleyip gördüğüm kadarı ile üzülerek belirtmeliyim ki ülke futbolumuz ve bulunduğumuz liglerde hiç olmayacak kadar olumsuz şeyler olduğunu gördüm.

2018’de sporun ruhunda her daim var olan ama yetim kalmış dostluk, kardeşlik, sevgi ve saygıyı Artvin Hopa spor olarak yönetimimizle taraftarlarımızla ön plana çıkararak vazgeçilmez unsurlarımız olmalıdır. Önce iyi insan olmanın şartı gereği sonra kulüp başkanı olarak her türlü eleştiriye açık olduğumu her platformda belirttim, belirtmeye de devam edeceğim. Şiddetten uzak saygı çerçevesinde yapılan ve yapılacak her türlü eleştirileri kulüp başkanı olarak bana ve benim yönetimime yapabilirsiniz. Kısır çekişmelere laf olsun diye söylenmiş söylemlere takılmadan yolumuza her zamankinden daha sağlam ve emin adımlarla devam edeceğimizi belirtmek isterim. Kulüp başkanı olarak benim ve yönetim kurulumun Artvin Hopaspor’umuzu şampiyon yaparak 3. lige çıkarmaktan başka zerre kadar beklentimizin olmadığını 2017’de söyledik bunu idrak edemeyip anlamayanlar orda burada boşa kendini yoranların anlamaları için 2018’de tekrar söylemeye devam edeceğim.

2017 yılında her zaman takımımızı destekleyen bizim yanımızda olan cefakar taraftarlarımıza, Hopa Halkına, Hopalı Esnaflarımıza, İş Adamlarımıza ve benimle beraber kader birliği yaparak her türlü öz veriyi gösterip gece gündüz çalışan Artvin Hopa spor Yönetim Kurulu’ndaki yönetici arkadaşlarıma ve kulüp çalışanlarıma teşekkür ediyorum.

2017 yılında bizi yalnız bırakamayan Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay beye, Artvin Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Selvi beye, Artvin ASFK Başkanı Sayın Saadettin Dağ beye, Artvin Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sayın Bahattin Yetim beye, Hopa Kaymakamımız Sayın Ferit Görükmez beye, kardeş İlçe Kaymakamlarımıza, Hopa Belediye Başkanımız Sayın Nedim Cihan beye, Kemalpaşa Belediye Başkanımız Sayın Ergül Akçiçek beye, Artvin ve kardeş İlçe Belediye Başkanlarımıza, Hopa İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Gökhan Erdal beye, Artvin ve İlçelerimizin siyası parti başkanlarına Artvin ve İlçelerimizin Ticaret Odası başkanlarımıza, Artvin ve İlçelerimizin tüm Oda ve Sivil Toplum kuruluşlarımıza, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer beye, İl ve İlçelerimizin kıymetli Basın mensuplarımıza ve tüm camiaya teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizin daha da pekişerek devamını diliyorum.

Grubumuzda yer alan ezeli rakip ebedi dost kulüp başkanları ve yönetim kurullarına 2018’de fair-play, dostluk, kardeşlik ve barışın hakim olmasını temenni ederek “Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir” sloganımızla tüm kulüplerle Artvin Hopaspor’umuzun sevgisini paylaşıyoruz. 2018 yılının Tüm İnsanlığa Sağlık, Huzur, Mutluluk ve Barış getirmesini diliyorum. Sevgi ve Saygılarımla…” ifadelerini kullandı.