AnasayfaArtvin'den HaberlerBU YOLDA ÖLÜM TUZAĞI VAR

BU YOLDA ÖLÜM TUZAĞI VAR

BU YOLDA ÖLÜM TUZAĞI VAR

 

Cankurtaran Tüneli Hopa’ya geliş noktasındaki çıkış adeta ölüme davetiye çıkartıyor.

Bu defa Borçka’dan yüklediği tomrukla Hopa istikametine gelmeye çalışan Tomruk yüklü TİR tir tünel çıkışında viyadük ayağına çarparak yanmaya başladı. Kazada araç sürücüsü yanarak hayatını kaybetti.

Hayati Akbaş

HOPA-Artvin Hopa Karayolu Cankurtaran Tüneli çıkışında Ahmet Taş kontrolündeki tomruk yüklü 27 ARR 34 plakalı tır kontrolden çıkarak inşası devam eden viyadük ayağına çarptı. Çarpmanın etkisiyle 33 B 9952 plakalı dorse de bulunan tomruklar çekici de hasara neden oldu ve araçta yangın çıktı. Bir anda çekiciyi de saran yangın sürücünün araçtan çıkmasına engel oldu ve sürücü kaza yerinde aracın içinde yanarak hayatını kaybetti.

Kaza yerine gelen 112 acil servis çalışanları ve AFAD yangından dolayı olaya müdahale edemedi. Hopa İtfaiyesinin müdahalesi ardından yangın söndürülürken sürücünün cansız bedeni Hopa Devlet Hastanesi getirildi.

Kazaya Hopa Cumhuriyet savcılığı el koyarken hayatını kaybeden sürücü yapılan otopsi ardından Trabzon Adli Tip kurumuna sevk edildi.

Kazayı yakından takip eden sürücüler, ayni yerde bu kaçıncı kaza. Ayni yerde meydana gelen kazalarda 2018 yılında 5-6 vatandaşın hayatını kaybettiğini ifade ettiler ve Karayolları teknik heyetleri yolun bu kısmında acilen inceleme başlatması gerekir. Yoksa yeni kazalar ve ölümlerin de ardı arkası kesilmez diye yorumlar yaptılar.