AnasayfaArtvin'den HaberlerBORÇKASPOR’DAN HOPASPORA DESTEK

BORÇKASPOR’DAN HOPASPORA DESTEK

BORÇKASPOR’DAN HOPASPORA DESTEK

 

Borçka spor Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada Hopa sporun yanındayız denildi.

Hayati Akbaş

BORÇKA-Hafta sonu oynanan Artvin Hopa spor ile Kelkit Hürriyet spor karşılaşması sonrası taşkınlık yapan Kelkit Hürriyet spor taraftarlarına tepki gösteren Hopa spor taraftarları ile yaşanan gerginlik sonrası Hopa spora yönelik eleştirilere bir tepkide Borçkaspor’dan geldi.

Borçka spor yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Biz Borçka Spor ailesi olarak Hopa da yaşanan ve kendini bilmez birkaç kişinin gerçekleştirdiği olayları esefle kınıyoruz. Ve yaşanan tatsız olayların Hopa Spor kulübüne mâl edilmesini doğru bulmuyoruz.

Ayrıca rakip takım taraftarlarının Hopa teröristtir gibi sloganlar atması ve atılan taşların Hopa Emniyet müdürümüzün başını teğet geçmesi de doğru olmayan ve tasnif etmediğimiz bir durumdur. Hopa Spor kulübü, taraftarı ile bütünleşmiş bir takımdır. İlimizi Bal Liginde şuana kadar başarılı bir şekilde temsil eden Mor Beyaz renklerin yanında olduğumuzu herkesin bilmesini isteriz. 3.Lig yolunda verdiği mücadelenin taraflı tarafsız herkes tarafından alkış alması, Hopa Sporun spora verdiği önemi bizlere göstermiştir.

Ayrıca yaşanan olayları sonrası Hopa Spor Başkanı başta olmak üzere yönetim kurulunun, rakip takıma olan ilgisi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması da, olayın Hopa Spor kulübü ile alakasının olmadığının bir göstergesidir. Gerek yazılı gerekse görsel basında Hopa Spor kulübüne yapılan haksız söylemlerin de yanlış olduğunun altını çizmek isteriz. Sporun kardeşlik, sevgi, saygı olduğunu ve ne sonuç alınırsa alınsın sağduyunun asla elden bırakılmaması bilincinin, bundan sonra oynanacak tüm maçlarda gösterilmesi de ayrıca en önemli temennimizdir”.