AnasayfaArtvin'den HaberlerBORÇKA’DA GÖNÜLLÜLER HAYIR ÇARŞISI KERMESİ AÇILIŞI YAPILDI.

BORÇKA’DA GÖNÜLLÜLER HAYIR ÇARŞISI KERMESİ AÇILIŞI YAPILDI.

BORÇKA’DA GÖNÜLLÜLER HAYIR ÇARŞISI KERMESİ AÇILIŞI YAPILDI.

 

Hayati Akbaş

BORÇKA-Borçka Geleneksel Hayır Çarşısı Kermesi bankalar caddesi kahya oğlu iş yerinde Belediye Başkan Yardımcısı, Garnizon Komutanı, Daire Amirleri ve Borçka Halkının katılımıyla açıldı.

11 gün faaliyet gösterecek olan kermes de zengin Borçka mutfağının her gün taze nimetleri ikram edilecek. Bu organizasyonda takribi 250 Borçka’lı aileden taze yiyecekler sunulacak. Ayrıca kış mevsiminde gönüllü eğitim aşıkları Borçka’lı hanımlar tarafından nadide çeyiz eşyaları hazırlanmış ve uygun fiyatlarla satışa sunularak değerlendiriliyor.

Kermes ’ten elde edilen gelirler Borçka merkezinde barınan talebelerin ve kurumların ihtiyaçlarında kullanılacağı açıklandı.

Kermes açılışında Bilal Çağır tarafından kısa bir açıklama yaparak, “derneklerimizin gelir kaynakları azaldığı için kermes, devletimizin özel kurumlara verdiği kermes hakkımızı kullanıyoruz. Allah razı olsun Kaymakam beyimizden, gerekli ilgiyi bize gösterdi. Belediye başkanımız burada, bütün daire amirlerimizden tam destek aldık, halkımızın da desteği ile biraz sonra göreceğimiz gönüllüler çarşısını hep beraber tüketerek ekonomiye yatıracağız ve talebelerimizin kurslarımızın, yurtlarımızın ihtiyaçları ile ilgili borçlarımızı azaltmaya çalışacağız. İmar ve Kalkındırma Derneğimizin öncülüğünde 11. düzenlediğimiz 2017 Borçka Kermesimize tekrar hoş geldiniz” dedi.

Borçka Belediye Başkan Yardımcısı, İlçe Jandarma Komutanı ve Kalabalık Halkın katılımıyla kurdele kesilerek hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunarak el emeği göz nuru ile hazırlanan sergilenen eşyalar beğeniyle izlendi.