AnasayfaArtvin'den HaberlerBORÇKA’DA FESTİVAL ALANI BELİRLEME İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

BORÇKA’DA FESTİVAL ALANI BELİRLEME İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

BORÇKA’DA FESTİVAL ALANI BELİRLEME İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

 

 

Borçka Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ile birlikte Borçka ilçesinde yapılacak festival, kültürel ve sanat etkinliklerinin yapılabilmesi için alan belirleme istişare toplantısı yapıldı.

 

Hayati Akbaş

 

BORÇKA-Borçka Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri ile birlikte Borçka ilçesinde yapılacak festival, kültürel ve sanat etkinliklerinin yapılabilmesi için alan belirleme istişare toplantısı yapıldı.

 

Borçka Belediyesi encümen toplantısında yapılan istişareye Belediye Başkanı Aslan Atan, Merkez ve diğer köy muhtarları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, dernek başkanları katıldı.

 

Muhtarların, STK temsilcileri ve dernek başkanları ile birlikte festival alanı için öngörülen ve ilçenin tanıtımı noktasında belirlenen ortak alanların incelenerek konunun Borçka Kaymakamlığına sunulacağını söyleyen Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan; “Festivalin içeriğinde Boğa güreşleri, konser, piknik ve sosyal etkinliklerin yer alacağını, bu konuda ilçede ve köylerdeki muhtarlarımızın, STK temsilcilerimizin, dernek başkanlarımızın görüşlerine ve fikirlerine önem veriyoruz. Şeri tek başına yönetmek değil, istişare ederek birlikte bir arada yönetmek önemli. İşin başı bu, muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız bizim ulaşabileceğimiz en uç noktalara ulaşacak konumdalar ve değerli muhtarlarım ve dernek başkanlarımın da yapmış oldukları çalışmalarla zaten bunları devam ettiriyorlar.” Diye ifade etti.

 

Başkan Atan; “Şehrimiz büyüyor, gelişiyor, gönlümüzden geçen marka bir şehir yaratmaktır. Bunu yaparken de tek başımıza değil, birlikte yapmak istiyoruz. Sizlerin görüşleri, fikirleri bizim için önemli, onları biz teker teker değerlendiriyoruz. Her fikir de bizim için değerlidir, önemlidir ve dikkate değerdir. Sizlerin bizlere ileteceği projeler ve görüşler doğrultusunda biz ilerleyeceğiz. Bunların yanında da farklı projelerde ve çalışmalarda da sizlerin de mutlaka görüşlerini almak istiyorum” diye konuştu.