AnasayfaArtvin'den HaberlerBAYRAKTUTAN’DAN KEMALPAŞA’NIN İLÇE OLMASINA DESTEK GELDİ.

BAYRAKTUTAN’DAN KEMALPAŞA’NIN İLÇE OLMASINA DESTEK GELDİ.

BAYRAKTUTAN’DAN KEMALPAŞA’NIN İLÇE OLMASINA DESTEK GELDİ.

 

CHP’Lİ Bayraktutan, “Kanun tekliflerimizle dünde, bugünde Kemalpaşa’nın İlçe olmasını istedik, bugünde istiyor ve destekliyoruz”.

Hayati Akbaş

ANKARA-Son günlerde Kemalpaşa’nın ilçe olmasına ilişkin dedikodular yükselirken Kemalpaşa halkının da beklentisi bir o kadar yükselmiş oldu.

Kemalpaşa halkı her seçim döneminde İlçe olma vadiyle kandırıldıklarını ancak Beldelerinin henüz ilçe statüsüne sokulmadığını vurgulayarak her anlamada ilçe olmayı hak ettiklerini belirtmektedir.

Kemalpaşa’nın İlçe olma konusunun tekrar gündeme gelmesi ardından CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan bir açıklama yaparak kendilerinin 1996 yılından bu tarafa Kemalpaşa’nn İlçe olmasını istediklerini ifade ederek şunları söyledi: “Konu ile ilgili İlk kanun Teklifini 20.dönemde CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu 02.08.1996 yılında vermiş ancak sonuç alamamıştı. Ardından yine CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan olarak ben 24. dönemde 50 Milletvekili imzasıyla TBMM başkanlığına 18.12.2012 tarihinde kanun teklifini sunmuş 25.02.2014 tarihinde gündeme alarak Mecliste görüşmeye aldırmıştık.. Ancak CHP’nin teklifini AK Parti Milletvekilinin oylarıyla reddetmiştir” dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Kemalpaşa’nın ilçe olması için inadından vazgeçmemiş “ Biz 25. dönemde 15.07.2015 tarihinde kanun teklifini yineledik,,  ancak erken seçime gidilmesinden dolayı 26. dönemde 18.11.2015 tarihinde Kemalpaşa’yı ilçe yapmak için yeniden Kanun teklifini TBMM Başkanlığına yeniden sunduk. Geçen süre zarfında CHP her daim Kemalpaşa’nın ilçe olmasını talep ve teklif etmiştir. Ancak somut adım bugüne kadar atılmamıştır” ifadelerini kullandı..

Bayraktutan, “AK partinin Kemalpaşa’yı ilçe yapmama yönündeki niyeti yumuşamış olmalı ki son günlerde Hükümetin Kemalpaşa’yı ilçe yapılacağı konuşulmaktadır. Kemalpaşa’nın gecikmiş hakkının biran önce verilmesi, bölgenin parlayan yıldızı olan Kemalpaşa’nın biran önce hak ettiği yerde olması yöre halkının en büyük ve yoğun talepleri arasındandır. Bakalım gelecek günlerde Kemalpaşa hak ettiği İlçe statüsüne kavuşacak mı?. Bekleyip göreceğiz. Ben Kemalpaşa’nın ilçe olmasını 1996’da istedim, bugünde istiyor ve destekliyorum” dedi.