AnasayfaArtvin'den HaberlerBAYRAKTUTAN YEŞİL ARTVİN DERNEĞİNİ TEBRİK ETTİ.

BAYRAKTUTAN YEŞİL ARTVİN DERNEĞİNİ TEBRİK ETTİ.

BAYRAKTUTAN YEŞİL ARTVİN DERNEĞİNİ TEBRİK ETTİ.

 

Artvin Cerattepe ’de 22 hektar için verilen işletme izninin 240 hektara çıkartılması kararının iptal edilmesi için mücadele eden Yeşil Artvin Derneğini tebrik etti.

CERATTEPE İÇİN SEVİNDİRİCİ KARAR

Hayati Akbaş

ARTVİN– Artvin Cerattepe ’de 22 hektar için verilen işletme izninin 240 hektara çıkartılması kararının iptal edilmesi için mücadele eden Yeşil Artvin Derneğini tebrik etti. Bayraktutan tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiinde, madencilik faaliyeti için ‘Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) olumlu’ raporunda 22 hektar gösterilen alana verilen işletme izninin 240 hektara çıkarılmasına karşı açılan davada, Rize İdare Mahkemesi ÇED olumlu raporunun 22 hektar için verildiğini belirterek, 240 hektarlık işletme izni kararını iptal etti. Cerattepe mücadelesinin en başından beri korkmadan, yılmadan mücadele eden Yeşil Artvin Derneğinin cesur başkanı Nur Neşe Karahan’a ve bu Hukuk mücadelesinin en başını çeken Avukat Bedrettin Kalın’a ve Artvin Barosunun çevreci Avukatlarına elbette ki asla vazgeçmeden vatan savunması yapan Artvin halkına yürütmüş oldukları bu mücadele için Artvin Milletvekili olarak şükranlarımı sunuyor, Artvin bizimdir, bizim kalacak diyorum. Saygılarımla”…