AnasayfaArtvin'den HaberlerBAYRAKTUTAN SAHİL İLÇELERİNDE BAYRAMLAŞMA TÖRENLERİNE KATILDI

BAYRAKTUTAN SAHİL İLÇELERİNDE BAYRAMLAŞMA TÖRENLERİNE KATILDI

BAYRAKTUTAN SAHİL İLÇELERİNDE BAYRAMLAŞMA TÖRENLERİNE KATILDI

 

Artvin CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan Arhavi-Hopa ve Kemalpaşa İlçelerindeki Bayramlaşma törenlerine katıldı.

Hayati Akbaş

HOPA- Artvin CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan Arhavi-Hopa ve Kemalpaşa İlçelerindeki Bayramlaşma törenlerine katıldı. İlk önce geldiği beraberinde İl Başkanı Yücel Kurt, Trabzon CHP İl Başkanı Turgay Güngör, Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz ve Danışmanı Tolga Özçakmak ile birlikte Arhavi’de parti binasında vatandaşlarla bayramlaşarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hopa CHP İlçe Başkanlığını ziyaret eden Bayraktutan ve beraberindekileri parti binasında kalabalık bir partili karşıladı. Partililerle tek tek tokalaşan Bayraktutan’a partililerde sevgi gösterisinde bulundu. Burada da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bayraktutan tüm il ve ilçe teşkilatlarına çağrıda bulunarak birlik ve beraberlik istedi. Parti içinde tartışmaların demokrasinin bir kuralı odluğunu ama bu tartışmaların sonuçta partinin gelişmesine, büyümesine ve toplumu kucaklamasına ve sorunlara çözüm üretici politikaların geliştirilmesine katkı sunmasının da zorunlu olduğunu söyledi. 2019 yılında Ülkede zorlu 3 seçim süreci yaşanacağını ifade eden Bayraktutan, tüm parti teşkilatlarına çağrıda bulunarak tüm çalışmaların bu sürece hizmet etmesinin önemine değindi.

Bayraktutan ilçelerde yaşanacak kongre sürecinde başkanlığa talip olan tüm aday adaylara başarılar diledi ve bu sürecin gönül kırgınlığı yaratmadan demokratik teamüller içinde aşılmasının önemine değindi.

Bayraktutan 2019 seçim süreci boyunca partilerine yönelik birçok provokasyonun kurgulanacağını, Çanakkale örneğinde görüldüğü gibi bu provokasyonlarla yaratılacak algı operasyonları ile CHP’nin yıpratılmaya çalışılacağını ifade ederek “Tüm İl ve İlçe Başkanlarıma, Gençlik ve kadın kollarımıza sesleniyorum. Tüm Parti üyelerimize ve partimize gönül vermiş gönüldaşlarıma sesleniyorum. Yaşamınızın her anında bu ayrıntıya lütfen dikkat edin ve böylesine aleyhimize kullanılabilecek provokasyonlara lütfen meydan vermeyin. Örnek yaşam tarzı sergileyin ki çevreniz size saygı duysun, örnek alsın. Yaşadığınız her yerde sorunların çözümü noktasında hep öncü olun, yol gösterici olun. Biz 2019 da Diktatörlüğe giden yola dur diyeceğiz. Yeniden Parlamenter sistemi güçlendireceğiz. Şu an Parlamento Saray tarafından işlevsiz kırılmıştır, Biz yeniden Parlamentonun saygınlığını, karar verici merkez olacağının yolunu açacağız. Vatandaşlarımıza bunu anlatın lütfen. Yeniden hepinizin bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

Bayraktutan daha sonra Kemalpaşa İlçe binasını ziyaret ederek burada partililerle bayramlaştı. Kemalpaşa’nın İlçe olması için 1996 yılından bu tarafa CHP’nin uğraş verdiğini, Sayın Metin Arifağaoğlu ile başlayan, Sayın Yüksel Çorbacıoğlu ile devam eden bu süreçte kendisinin de 3 tane kanun teklifi verdiğini ama hepsinin de AKP’nin oyları ile ret edildiğini söyleyen Bayraktutan “Bugün Kemalpaşa’mız İlçe olmuştur. Emek veren katkı sunan herkese biz teşekkür ediyoruz. Kemalpaşa şimdi önüne bakmalıdır. Kendi iç dinamiklerini çok iyi değerlendirmeli, sınır ilçesi olması avantajını iyi değerlendirmeli, kendiliğinden değil, bilinçli bir büyümenin-gelişmenin de yolunu açmalıdır. Bunun da yolu yerel yönetimi ile STÖ’leri ile siyasi partileri ile birlik içinde hareket ederek geleceğin Modern bir ilçesi kurulacaktır. Ben buna her türlü desteği vermeye hazırım. Tekrar hayırlı olsun diyor, bayramınızı candan kutluyorum” dedi.

Bayraktutan Kemalpaşa’daki bayramlaşma töreni ardında bir cenaze evine taziyede bulunduktan sonra beraberindekilerle ilçeden ayrıldı.