AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞKAN KOCATEPE, YENİ ŞEHİR GİRİŞ YOLU ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN KOCATEPE, YENİ ŞEHİR GİRİŞ YOLU ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN KOCATEPE, YENİ ŞEHİR GİRİŞ YOLU ÇALIŞMASINI YERİNDE İNCELEDİ

1-4

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Belediyesi’nin 2016 yılı vizyon projelerinden biri olan Şehir Yeni Giriş Yolu çalışmalarında incelemelerde bulunarak en kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi.

ARTVİN-Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Belediyesi’nin 2016 yılı vizyon projelerinden biri olan Şehir Yeni Giriş Yolu çalışmalarında incelemelerde bulunarak en kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi.

Geçtiğimiz ay içerisinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla temeli atılan şehrin yeni giriş yolu projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. İsmet Acar Bulvarı (Çevre yolu) girişinden başlayıp Artvin Belediye Başkanlığı hizmet binası arkasından geçerek Atapark’ın girişine kadar yaklaşık 350 metre uzunluğunda ortalama yüzde 13 yol eğimiyle toprakarme dolgu sıkıştırma yöntemi ile yapılan yolun şehrin trafiğini büyük oranda rahatlatacağı ön görülüyor.

Çalışmaları yerinde inceleyip firma yetkililerinden ve Artvin Belediyesi teknik personelinden proje hakkında bilgi alan Başkan Kocatepe, yolun en kısa zamanda bitirilip ulaşıma açılmasını istedi.

Kocatepe;” Yol Bir Şehrin Aynasıdır, Medeniyetin Göstergesidir. Bizde bu anlayışla geldiğimiz günden bu yan yol sorununu çözmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Artvin merkeze giriş yolu mesai saatlerinde felç oluyordu. Bu sorunu çözmek için ortaya koyduğumuz projeyle kökten çözmüş olacağız.  Yaklaşık bir ay önce Bakanımız Veysel Eroğlu’nun katılımıyla temelini attığımız vizyon projemiz olan Şehre Giriş yolunda çalışmalar sorunsuz devam ediyor.  En kısa sürede yolun bağlantısını tamamlayıp güzel peyzaj çalışmalarıyla ulaşıma açmış olacağız. Giriş yolu tamamlandığında merkez girişinde yaşanılan eziyet ve işkence son bulacak. Bu şehrin önemli bir trafik sorunu var bu sorunu geçici değil köklü olarak çözmekte kararlıyız. Bu şehir her şeyin en iyisine laik” dedi.

İncelemelerde Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy, yol inşaatı firma yetkilileri, merkez mahalle muhtarları eşlik etti.

HAYATİ AKBAŞ

1-1
1-51-3