AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞKAN ELÇİNİ ÇOK ÜZDÜLER

BAŞKAN ELÇİNİ ÇOK ÜZDÜLER

BAŞKAN ELÇİNİ ÇOK ÜZDÜLER

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye binası önünde halka açık bir toplantı yaparak hem çalışmalarını anlattı, hem de parti yönetimine tepki gösterdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediye Başkanlığı binası önünde kamuoyuna açıklama yapacağını duyuran Demirhan Elçin, ağırlıklı olarak belediye personelinin katıldığı ve bir buçuk saate yakın süren basın açıklaması gerçekleştirdi.

Demirhan Elçin konuşmasının ilk kısmında göreve geldiğinden bu tarafa yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek, belediyeye kazandırdıkları araçlar ve yaptıkları akılcı çalışmalarla Artvin halkına ait olan kaynakları çarçur etmediklerini ifade ederek her kuruşu Artvin için harcadıklarını ifade etti.

Başkan Elçin konuşmasının son bölümünde partisinin genel merkez yönetimine sert tepki göstererek bazı isimlere sert eleştirilerde bulundu. Belediye binası önünde konuşan Elçin, 31 Mart yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanlığına yaptığı belediye başkan aday adaylığı başvurusunu dondurduğunu söyledi.

Elçin konuşmasında genel merkezin kendisini yalnız bıraktığına işaret ederek kamuoyunda yapıldığı ifade edilen anketleri eleştirerek 2019 yerel seçimlerinde yüzde 51 oran ile başkan seçildiğini ve şimdi bölgesel bir gazetenin yaptığı ankette yüzde 40 ile birinci olduğunu söyleyerek gazeteyi vatandaşlara dağıttırdı.

Elçin, konuşmasında partisinin genel merkezinin yapacağı memnuniyet anketini ve 8 Aralık’ta yapılan anket ile alakalı genel merkezden randevu talebine karşılık bulamadığını ifade ederek

“Bu olayın üzerine Ankara’ya giden ve burada da kendisine muhatap bulamadığını dile getiren Elçin, genel merkezin kendisine dönüş yapmadığını kaydederek, “Ben 2019 da belediyeyi CHP’li belediye başkanından değil, iktidardaki AKP belediyesinden aldım. Hem de CHP tarihindeki en yüksek oy oranıyla aldım. Adaylık için partimin genel merkezinde tarafıma yapılan manipülasyonu anlatma ihtiyacımın olacağı aklımın ucuna hiç gelmezdi. Aklıma gelmeyen başıma geldi. Anlatmak istedim ama genel merkezimiz anlatmama bile müsaade etmedi. Sonuç olarak şunu söylüyorum ben bir dönem daha belediye başkan adaylığını değil, belediye başkanı olmayı hak ettiğimi hemşerilerimin bu hakkımı kimseye yedirmeyeceğine inancım tam olduğu gibi, benimde bu meydanlardan korkup kaçacak bir kişi olmadığımı açık açık beyan ediyor, partimdeki belediye başkan aday adaylığımı donduruyorum. Bundan sonrası ilgili ve yetkililerin sorumluluğundadır.” dedi.