AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞIN SAĞOLSUN ARHAVİ

BAŞIN SAĞOLSUN ARHAVİ

BAŞIN SAĞOLSUN ARHAVİ

 

Arhavi eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş hayatını kaybetti

Hayati Akbaş

ARHAVİ- Arhavi ilçesinin eski belediye başkanı Musa Ulutaş ölü olarak bulundu. Dün akşam 22.30 sıralarında Arhavi ilçesinin eski belediye başkanı Musa Ulutaş, Arhavi Merkez Fevzi Çakmak Caddesi Köseoğlu Apartmanı’ndaki ofisinde cansız olarak bulundu. Ulutaş’ın cenazesi savcıların olay yerinde yaptıkları araştırmanın ardından Arhavi Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken olay yeri inceleme ekipleri Ulutaş’ın ofisinde inceleme başlattı. Musa Ulutaş’ın yakınları, arkadaşları ve ailesi, acı haberi alır almaz olay yerine koştu. Arhavi Kaymakamı Hasan Olgu, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi’deki siyasi partililer ve CHP’liler, olay yerinde toplanırken üzüntüleri de büyüktü.

Arhavi Cumhuriyet savcısı da kesin ölüm nedeninin tespit edilebilmesi için Musa Ulutaş’ın cenazesini Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderdi. Musa Ulutaş’ın geçirdiği kalp krizi sonrası öldüğünü düşündüklerini söyleyen yakınları da cenazenin 21 Ekim Cumartesi günü Arhavi’de toprağa verileceğini söylediler.

Musa Ulutaş kimdir?

Musa Ulutaş, Arhavi doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Mühendisliği bölümünü 1986 yılında bitirerek mühendis unvanını aldı. Daha sonra aynı üniversitede yüksek mühendis ünvanını almıştır. Mezun olduktan sonra iş hayatına atılan Ulutaş, 1999 yerel seçimlerinde CHP’den Arhavi Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 3 Kasım 2002 Milletvekili seçimleri nedeniyle Belediye Başkanlık makamının boşalması sonucunda, 18 Ağustos 2002 tarihinde Arhavi Belediye Meclisinde yapılan seçimle belediye başkanı seçildi.. 2009 yılına kadar belediye başkanlığı yapan Ulutaş, 2009 sonunda İlçe kongresinde CHP Arhavi İlçe Başkanlığı görevine getirildi. Ulutaş, bekar ve İngilizce bilmektedir.

2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP’nin Artvin 2. Sıra Milletvekili adayı oldu. Artvin’de ve Arhavi’de sevilen bir sima olan Ulutaş’ın ölüm haberi CHP’lileri ve sevenlerini yasa boğdu.

BAYRAKTUTAN “ACIMIZ BÜYÜK”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yakın dostu Musa Ulutaş’ın ölüm haberini alması ardından bir taziye mesajı yayınladı.

Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Can dostum, yol arkadaşım 2002-2009 yılları arası Arhavi Belediye Başkanımız, Arhavi önceki dönem İlçe Başkanımız, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde beraberimdeki Milletvekili adayımız Arhavi’nin ve Artvin’in yetiştirdiği çok kıymetli isim Musa Ulutaş’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Acımın tarifi yok. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine metanet diliyorum. Arhavi’nin başı sağ olsun. Işıklar içinde uyu Başkanım”…