AnasayfaArtvin'den HaberlerATAPARK’DAN ATATEPE’YE CUMHURİYET KOŞUSU

ATAPARK’DAN ATATEPE’YE CUMHURİYET KOŞUSU

ATAPARK’DAN ATATEPE’YE CUMHURİYET KOŞUSU

 

Artvin Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde “Atapark’dan Atatepe’ye Cumhuriyet Koşusu” düzenleyecek.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde “Atapark’dan Atatepe’ye Cumhuriyet Koşusu” düzenleyecek.

Artvin Belediyesi organizasyonunda Artvin Çoruh Üniversitesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan koşu 29 Ekim Pazartesi Atapark’dan start alarak Atatepe ana yol güzergahıyla 5 kilometrelik parkurda yapılacak. Yarışmada ilk 3 dereceye giren koşucular, derecesine göre yarım, çeyrek, gram altın ve madalya ile ödüllendirilecek.

Yarışma detayları

 

Cumhuriyet Koşusu; Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu koordinesinde gerçekleştirecek. Yarışma mesafesi 5 km. 2002 ve üzeri doğumlu bayan – erkek sporcular yarışmalara 2018-2019 sezonu vizeli kulüp, ferdi ya da okul lisansları; lisansı olmayanlar da sağlık raporu Türkiye Atletizm Federasyonun web sitesinde kayıt linkinde bulunan taahhütnameyi doldurarak katılabilirler. Yarışmaya www.taf.org.tr/ web sitesinden ve 29 Ekim Pazartesi Atapark önünde oluşturulacak kayıt masasından en geç saat 12.00’a kadar başvuru yapabilirler.