AnasayfaVakıftan HaberlerARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

AHV DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Artvinliler Hizmet Vakfı Danışma Kurulu toplantısı 17 Haziran 2023 Cumartesi günü, saat 11.00’ da vakıf merkezimizdeki Konferans salonun da Danışma Kurulu, Etik Kurulu, Onur Kurulu, Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Danışma Kurulu üyelerimizin bir kısmının mazeretlerinden dolayı katılamadığı Toplantıya; Onur Kurulu üyelerimiz Sn. İsmet Acar, Sıtkı Kahvecioğlu, Kurucu Başkanımız Atilla Öztürk,  Danışma Kurulu başkanımız Op. Dr. Mikail Kaya, Önceki dönem başkanlarımız Hakan Bekar, İlker Kaya, Danışma Kurulu üyelerimiz Dr. İsrafil Kışla, Doç. Dr. Yunus Emre, Prof. Dr. Bülent Yılmaz, , Adem Avcı, Nadir Ataman, Haydar Menteş, Adem Temiz, Metin Turan, İlter Turan, Erdal Çalıkoğlu, Hakan Orman, Osman Bozkurt, Etik Kurulu üyelerimizden Haydar Aydın, Vecdet Yalçın, Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerimiz, Başkan Esen Yağcı, Pınar Ersoy, Muhterem Yılmaz, Mine Emirzade Artar, Abdullah Özyurt, Fuat Ekin, Erdinç Aslan, Mütevelli üyemiz K.Osman Biber ve Ardanuç Kaymakamımız Sn. Mehmet Çelik ve Ardanuç Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Sn. Emrah Yılmaz katılım sağladılar.

Danışma Kurulu Başkanımız Op. Dr. Mikail Kaya’ nın yönettiği toplantıda, açılış ve hoş geldiniz konuşmasını Başkan Esen Yağcı yaptı.  Yapımı büyük ölçüde biten Konferans Salonunda ilk kez Danışma Kurulu toplantısının yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken,  eksiklerinin olduğunu, en kısa sürede bunlarında tamamlanmasına yönelik çalışmaların başladığını belirterek emeği geçenlere teşekkürlerini sundu ve toplantı gündemine geçildi.

Toplantı gündeminde yer alan Yönetim Kurulu ve vakıf çalışmaları, Binanın kiralanması ile ilgili Başkanımız Esen Yağcı, Tanıtım günleri ile ilgili olarak ta Genel Sekreterimiz Mine Emirzade Artar katılımcılara bilgi paylaşımında bulundu.

Vakıf çalışmaları ile ilgili Başkanımız Esen Yağcı yaptığı konuşmasında; vakfın aylık giderlerinin 50.000 TL olduğunu, inşaat döneminden kalan borçların ödenmesinin ardından asıl hedeflerinin binanın tamamına Artvin Logosunu giydirerek, Kültürel ve sosyal tüm çalışmaları vakıf binasında gerçekleştirmek olduğunu belirtti. Bundan sonraki hedeflerinin Artvin’ de örnek bir yatırım yapma çabası içinde olacaklarını vurguladı.

Söz alan Sn. İsmet Acar, Birlik ve beraberlik mesajı vererek, vakfımızın Artvin ile ilgili yapacağı her türlü çalışmaya destek olacağını ifade etti.

Toplantıda söz alan Kurucu Başkanımız Atilla Öztürk Vakıf bünyesinde oluşturulan Artvin Değerler Akademisi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tanıtım günleri ile ilgili Genel Sekreterimiz Mine Emirzade Artar, gerekli müracaatların yapıldığını ve  Artvin Valiliğinden onay yazısının alındığını ifade etti.

Toplantıda, Artvin Tanıtım Günlerinin Artvin’ e yakışır şekilde, İstanbul’ daki tüm STK’ larla birlik ve beraberlik içinde yapılması gerektiğinin önemi vurgulandı.

Onur kurulu üyemiz Sn. Sıtkı Kahvecioğlu’ na Artvin’ e ve vakfımıza yaptığı katkılardan dolayı günün anısına bir plaket takdim edildi.

Danışma Kurulu Başkanımız Op. Dr. Mikail Kaya ve Vakıf başkanımız Esen Yağcı tüm katılımcılara teşekkür ettikten sonra, toplantı kahvaltı ikramı ve yöresel müzik dinletisinin ardından sona erdi.