AnasayfaVakıftan HaberlerARTVİNLİLER HİZMET VAKFI 14. OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI 14. OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI 14. OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Beykoz’ da bulunan Vakıf binasında icra edilen Genel Kurul, Vakıf Genel Sekreteri Mine Emirzade Artar’ın takdim ve Vakıf Başkanı Esen Yağcı’nın açılış konuşması ile başladı.

Genel Kurul’ a, Artvinli kıymetli büyüğümüz İş İnsanı, Vakfın Onur Kurulu Başkanı, Vakıf binasının büyük bağışçılarından Sn. İsmet ACAR, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Sn. Dr. İsrafil KIŞLA, Beykoz Belediye Başkanı Sn. Murat AYDIN, Artvinli İş insanları, Vakıf binasının en büyük bağışçısı olan merhum Ali Nihat GÖKYİĞİT’ in kızları Vahide GÖKYİĞİT ve eşi Murat GİGİN, kardeşi Turgut GÖKYİĞİT,  Danışma Kurulu Başkanı Dr. Mikail KAYA, Vakfın Kurucu Başkanı ve Onursal Üye Atilla ÖZTÜRK, önceki dönem Başkanları; İlker KAYA, Recai DELİBAŞOĞLU,  Hakan BEKAR, Mustafa MELEK, Artvinli iş insanları Erdal ACAR, Erdinç ACAR, Borçka Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ercan ORHAN, Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan ERDEM,
Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan GÜVEN, Artvin Belediye Başkan Adayı  Atakan ÖZBAYRAK, Şavşat Belediye Başkan Adayı Dr. Hakan GAZİOĞLU,
Üsküdar Belediye Başkan Adayı Dursun ATABEK, Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı  Tuncay Tolga ÖZÇAKMAK, Hemşinliler Hizmet Vakfı  Başkanı  Necmettin AYDIN, Macahel Vakfı önceki dönem başkanları,  Mehmet CESUR, Bahattin SARI, Süleyman KÖSE, İstanbul Artvin Dernekleri Federasyonu Başkanı Sinan TEMİZ, Şavşat Dernekleri Federasyonu Başkanı  İsmail ALTUN, İstanbul Artvinliler Derneği Başkanı Metin KAR, Beykoz Artvinliler Derneği Başkanı  Mehmet UZUN ve vakıf üyeleri katıldı.

Merhum Ali Nihat GÖKYİĞİT’ in aziz anısına ithafen hitap ve fotoğraflarının derlendiği barkovizyon gösterimi yapıldı, kıymetli ailesine plaket takdim edildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat AYDIN’  a Borçka Belediye Belediyesi’ nin düzenlediği Fotoğraf Yarışmasında birinci olan fotoğrafı Vakıf Başkanı Esen YAĞCI ile Borçka Belediye Başkanı Ercan ORHAN takdim etti.

Önceden belirlenmiş programları sebebi ile katılım sağlayamayan, 43. Hükümet Bakanı Sn. Hasan EKİNCİ, Ankara Artvin Vakfı Başkanı,  20. ve 23. Dönem Milletvekili, Ankara Artvin  Vakfı Başkanı Sn. Metin ARİFAĞAOĞLU, önceki dönem Artvin Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı  Sn. Mehmet KOCATEPE’ nin teşekkür mesajları Divan Kurulu Başkanı Sn. İsmet ACAR tarafından okundu. Arhavi Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Sn. Vasfi KURDOĞLU’nun ikramı olan laz böreği Vakfımızın diğer ikramları ile birlikte misafirlere sunuldu.

Başkan Esen YAĞCI Vakfın dönem içindeki faaliyetlerini ve yeni dönemde yapılacaklar hakkında, Başkan Yardımcısı Pınar ERSOY, Genel Sekreter Mine EMİRADE ARTAR ve Fuat EKİN, “7 Mart Ödülleri”, “Artvin İçin Bir Fikrim Var”, “Onursal Üyelikler” vb. gündem maddeleri konularında Genel Kurul’ a bilgilendirme konuşması yaptılar. 14. Dönem Faaliyet Raporu Başkan Esen YAĞCI, Mali Rapor, Sayman Muhterem YILMAZ, Denetim Kurulu Raporu, Denetim Kurulu Başkanı Türkşen UYGUN tarafından okunduktan sonra oya sunularak ibra edildi. Vakıf Başkanı Esen YAĞCI tarafından “ Artvin Değerler Akademisi” hakkında bilgilendirme yapıldı ve Artvin Değerler Akademisi’nin işleyişi hakkında Genel Kurul’ dan onay alındı.

Divan Başkanlığı görevini, Sn. İsmet ACAR’ın, Başkan Yardımcılığı’nı Sn.Turan ŞALİKOĞLU’nun, yazmanlığını Dr. Mustafa MELEK’ in, üye olarak Nil ÇAĞAL ve Özlem DEMİR’ in yaptığı Genel Kurul’ da 14. Dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyeleri seçildi.

Vakfın Kurucu Başkanı ve Onursal Üye Atilla ÖZTÜRK ile yeni dönemde aktif görev almayan, 13. dönem Başkan Vekili, vakıf binamızın proje müellifi, Mimar Erol ŞALİKOĞLU’na  plaket takdim edildi.

Genel Kurul’ da Vakıf emekçileri de unutulmadı. Vakfa uzun yıllar üstün başarı ve özveri ile hizmet ettikten sonra emekli olan gönül insanları Özlem DEMİR ve Emine ŞEHERİ’ ye de plaket takdim edildi.

Fiilen yeni hizmet binasında icra edilen ilk Genel Kurul’ da Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri aşağıdaki tablodaki şekliyle belirlendi.

YÖNETİM KURULU

ASIL ÜYELER

YEDEK ÜYELER

ADI

SOYADI

İLÇE

ADI

SOYADI

M.ESEN YAĞCI ŞAVŞAT ÜMİT EVBAŞI
PINAR ERSOY ARDANUÇ ERTUNÇ UYGUN
MUHTEREM YILMAZ BORÇKA TUNCAY AKIN ORHAN
E.MİNE EMİRZADE ARTAR MURGUL MELİK ŞERİFLİ ŞAN
ÜMİT ORMAN HOPA HAKAN ORMAN
KAMİL YAVUZ MURGUL RAMAZAN BALCIOĞLU
HASİBE ÖZKAN BORÇKA EDİP CANDAŞ MELEK
AHMET ATALAY ARDANUÇ EMİNE ŞEHERİ AYAN
MUSTAFA AKBIYIK KEMALPAŞA MEHMET ALTUNKAYA
YAŞAR GÜMÜŞEL ARHAVİ HÜSEYİN ERDOĞAN
FATİH ÜLKER ARTVİN SÜLEYMAN ÖZGÜR ÖZTÜRK
ABDULLAH ÖZYURT YUSUFELİ YASİN DÖNMEZ
FUAT EKİN ŞAVŞAT MUSTAFA FARUK ALTUN

 

DENETLEME KURULU

ASIL ÜYELER

YEDEK ÜYELER

ADI SOYADI İLÇE ADI SOYADI
TÜRKŞEN UYGUN ARDANUÇ EMİN SEVİM
METİN TURAN BORÇKA MUZAFFER SERT
KÜLTİGİN OSMAN BİBER ŞAVŞAT CEM DURSUNOĞLU

 

Vakfın mevcut Onursal Üyelerine ilaveten; Erol ŞALİKOĞLU, Metin ARİFAĞAOĞLU ve Ertunç IŞIK yeni üye olarak belirlendi. Danışma Kurulu listesi de Divan Kurulunca okundu, Genel Kuruldan kabulü için onay alındı.

Genel Kurul, Beykoz Artvinliler Derneği Halkoyunları Ekibinin sunduğu Artvin Oyunları gösterisi ve tulum eşliğinde sona erdi.

Yönetim Kurulu olarak, davetimize icabet eden, katılımları ve hitapları ile bizlere ışık tutan, destek olan tüm davetlilerimiz ve üyelerimize teşekkürlerimiz sunar, yeni çalışma döneminde de desteklerine talip olduğumuzu bildiririz.

Artvin güzeldir, Artvinli özeldir.

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI