AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’Lİ MİNİKLERDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK

ARTVİN’Lİ MİNİKLERDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK

ARTVİN’Lİ MİNİKLERDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK

 

Artvin Zübeyde Hanım Anaokulundan Türkiye’nin 80 İlinde Bulunan Zübeyde Hanım Anaokullarına “Sevgi Çiçeklerinden Sevgi Tohumları Projesi”

Hayati Akbaş

ARTVİN-Zübeyde Hanım Anaokulu, doğası ve bitki örtüsüyle dikkat çeken Artvin’i tanıtmak, genç nesillere doğa sevgisi ve bilincini aşılamak üzere Türkiye’nin seksen ilinde bulunan Zübeyde Hanım Anaokullarına sevgi tohumları göndermeye başladı..

Topladıkları atık kâğıtlardan hamur hazırlayan Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, bu hamurları içine tohumlar saklayarak renk renk boyadı. Artvin Orman Bölge Müdürlüğü de çam fidanları ve fıstık çamı tohumları ile bu projeye destek oldu. 80 il’deki Zübeyde Hanım Anaokullarına gönderilmek üzere hazırlanan sevgi tohumları ve çam fidanları bugün yola çıktı..

“Sevgi çiçeklerinden

 Sevgi tohumları”

Proje kapsamında ilimizi tanıtmak ve çocuklarımıza doğa sevgisi ve çevreyi koruma bilinci kazandırmak  amacıyla başlatılan bu etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci Zübeyde Hanım Anaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin Türkiye genelinde düzenlemiş oldukları “Sevgi çiçeklerinden Sevgi tohumları” projesini desteklediklerini ifade ederek katkı sunan Orman Bölge Müdürlüğüne, Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Ayten Akay’a, Gülay Seçgün’e, emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.