a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaVakıftan HaberlerArtvinli Gençler Nihat Gökyiğit’in Mezarını Ziyaret Etti!

Artvinli Gençler Nihat Gökyiğit’in Mezarını Ziyaret Etti!

Artvinli Gençler Nihat Gökyiğit’in Mezarını Ziyaret Etti!

Cumhuriyetimizin 100. yılında Artvinliler Hizmet Vakfı’nın ARTVİN İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği “Yurtta Barış, Dünyada Barış” konulu kompozisyon yarışmasının onur konuğu olan kompozisyon 1.si liseli gençler İstanbul’a geldi.

5 gün sürecek programda koordinatörlüğü proje sorumlusu İlter Turan yapacak. İlk etkinlik, eğitime her zaman destek veren, Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünden hareketle, kurduğu dünya ülkelerinin müzisyenlerinden sanatçılardan oluşan BARIŞ ORKESTRASI” İle dünya barışına katkı sunan, eğitime verdiği destekle birçok gencimize ışık tutan, TEMA Vakfı’nın kurucularından biri olan, Artvin’in yetiştirdiği değerli insan İşinsanı, Nihat Gökyiğit’in mezarı ziyaret edildi.

Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Esen Yağcı, gençlerle birlikte Gökyiğit’in mezarını ziyaret etmenin kendisini çok duygulandırdığını belirtti. Nihat Gökyiğit’in Artvin’e, vakfa ve eğitime çok büyük destekler verdiğini, cumhuriyetin 100. yılında bir kere daha saygıyla, minnetle, rahmetle andıklarını söyledi.

Kabir ziyareti ardından Topkapı panaroma ziyareti gerçekleştirildi.