AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN ŞAMPİYONU BORÇKASPOR

ARTVİN’İN ŞAMPİYONU BORÇKASPOR

ARTVİN’İN ŞAMPİYONU BORÇKASPOR

 

ARTVİN DERBİSİNDE KAZANAN BORÇKASPOR OLDU

Borçka İlçe stadında oynanan ve Artvin’in şampiyonunu belirleyecek karşılaşmada sahadan 1-0 galibiyetle ayrılan Borçka spor 2016-2017 Artvin Amatör Lig şampiyonu oldu.

Hayati Akbaş

BORÇKA-Artvin Amatör Ligde Artvin şampiyonunu belirleyecek olan Borçkaspor-Arhavi spor karşılaşmasında sahadan Şampiyon olarak çıkan takım Borçkaspor oldu.

Gerek Arhavi ve gerekse Borçka spor seyircisinin yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmaya taraftarının desteğini arkasına alarak çıkan Borçka spor karşılaşmanın başlaması ile birlikte rakip kaleye yüklenmeye başladı. Arhavi sporda Borçka’nın ataklarını yerinde keserek rakip kaleye yüklenerek üstünlük sağlamak için çabaladı.

Karşılaşmanın ilk devresi berabere bitecek diye beklerken Borçka spor oyuncularından Korhan Kılıç 45 dakikada yakaladığı topu iyi değerlendirerek Arhavi spor kalesine göndererek karşılaşmada 1-0 üstünlük yakaladı ve ilk devrede bu skorla sona erdi.

İkinci devreye hızlı başlayan Arhavi spor rakip kaleye yüklenmeye çalışsa da Borçka spor defansını geçemeyince bir türlü çok istediği golü bulamayınca karşılaşmada 1-0 Borçka sporun üstünlüğü ile sona erdi.

Alınan bu sonuç Borçka sporun 2016-2017 sezonu Artvin şampiyonu olmasını sağladı. Borçka spor taraftarı da galibiyet sonrası sevince boğulurken, futbolcularda gerek sahada ve gerekse soyunma odasında sevinç çığlıkları attılar.

HOPASPOR VE BORÇKASPOR BAL LİĞİ İÇİN KARŞILAŞACAK

Artvin şampiyonunun belli olması ardından 2017-2018 sezonunda BAL liginde Artvin’i temsil edecek takımının belli olması için Hopa spor ile Borçka spor arasında BAL Ligi yükselme karşılaşmasının Nisan ayı sonunda doğru oynanması bekleniyor.