AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN RENKLERİ HALK OYUNLARI VE EZGİLERİ GECESİ DÜZENLENDİ

ARTVİN’İN RENKLERİ HALK OYUNLARI VE EZGİLERİ GECESİ DÜZENLENDİ

ARTVİN’İN RENKLERİ HALK OYUNLARI VE EZGİLERİ GECESİ DÜZENLENDİ

Cumhuriyetimizin 100.Yıl Kutlamaları kapsamında İl Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Eğitimi Merkezi tarafından AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde Artvin’in Renkleri Halk Oyunları ve Ezgileri Gecesi düzenlendi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyetimizin 100.Yıl Kutlamaları kapsamında İl Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Eğitimi Merkezi tarafından AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde Artvin’in Renkleri Halk Oyunları ve Ezgileri Gecesi düzenlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ve eşi Nalan Acar, il protokolü, İl Müdürlük birim amirleri, öğretmenler, usta öğreticiler kursiyerler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

İl Müdürü Acar programda yaptığı selamlama konuşmasında ” Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2200 öğretmenle 25000 öğrenci devletimizin imkânlarını en verimli şekilde kullanarak iyi, nitelikli birer meslek sahibi olarak yetiştirip topluma hediye etmek için çalışıyoruz. Bunu yaparken güzel şehrimiz Artvin’imizin de sosyal, kültürel, sanatsal, sportif yaşamına katkı sunmaya gayret ediyoruz.

Bu yıl hepimizin gurur yılı olan Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde bu programı gerçekleştiriyoruz. Yılsonuna kadar bu kapsamda çalışmalarımız devam edecek. Bu anlamlı gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Programda Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları ekibi yöresel danslarını, öğrencilerin seslendirdiği türküler ve melodiler eşliğinde sergiledi.

Katılımcıların büyük beğenisini kazanan program, İl Müdürü Acar’ın kursiyerlere hediyelerini vermesinin ardından sona erdi.