AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN KURTULUŞU İLK GÜN Kİ HEYECANLA KUTLANACAK

ARTVİN’İN KURTULUŞU İLK GÜN Kİ HEYECANLA KUTLANACAK

ARTVİN’İN KURTULUŞU İLK GÜN Kİ HEYECANLA KUTLANACAK

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’inci yıl dönümünde ilk günkü aşkla heyecanla kutlanacak.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’in kurtuluşunun 96. yıl dönümü kutlama törenleri kapsamında yapılan resmi törenin ardından Artvin Belediyesinin organize ettiği akşam 17.00 da başlayacak eğlence programlarıyla devam edecek.

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’inci yıl dönümünde ilk günkü aşkla heyecanla kutlanacak.

 

Artvin Belediyesi tarafından organize edilen kutlamalar kapsamında 7 Mart Salı günü saat 17.00 da Belediye Başkanlığı önünden başlayacak mehteran takımı eşliğinde Türk Bayraklı kortej yürüyüşü yapılarak Cumhuriyet Caddesi, Halitpaşa kavşağı, İnönü Caddesi güzergahı boyunca yürünerek 15 Temmuz Milli İrade Meydanın da (Valilik önü) çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

 

15 Temmuz Milli İrade Meydanında yapılacak kutlamalarda Mehteran konseri, halk oyunları gösterileri, yerel sanatçıların konseri ve Karadeniz müziğinin önemli ses sanatçılarından Gökhan Birben sahne alacak.

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 7 Mart coşkusunun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şekilde kutlanmaya devam edeceğini vurgulayarak şunları söyledi. Kocatepe ; “ Artvin’in vatan topraklarına kazanılmasının 96. Yıl dönümünde binlerce Artvinliyle ellerimizde Türk Bayraklarıyla onurumuz gururumuz tarihimizin en önemli dünyanın en büyük savaş müziği mehteran eşliğinde Artvin sokaklarında yürüyerek tıpkı 96 yıl önceki heyecanı yaşayacağız. Bu önemli günlerde milli birlik ve beraberliği çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Artvin’imizde böylesi güzel bir kutlama bizlere biraz da olsa nefes aldıracak. Artvin tarihin derinliklerinden bu yana vatanı milletini seven insanları yetiştirmiş bir toprak yine aynı durumdayız ilk günkü aşkla heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Hiç bir fitne bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacak. Etkinlilerimiz kapsamında birbirinden değerli sanatçılarımız Artvin’in çocukları sahne alacak. Güzel bir kutlama olması dileğiyle tüm hemşerilerimizi 7 Mart günü saat 17.00 da ellerinde Türk Bayraklarıyla Belediyemizin önüne davet ediyorum”dedi.

 

Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesi tarafından hazırlanan 7 Mart Resmi kutlama Programı şu şekilde;  7 Mart Artvin’in Kurtuluşunun 96. Yıl dönümü kutlama programı; saat 10.00’da Ali Nihat Gökyiğit Kongre Kültür Merkezi’nde Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayarak, Sinevizyon gösterimi, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu ekibinin Oratoryo gösterisi, Halk Oyunları gösterisi, Mehter Takımı gösterisi ve ödül töreni ile resmi program sona erecek.