AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN EN YAŞLI ESNAFLARINDAN REMZİ AKIN TOPRAĞA VERİLDİ

ARTVİN’İN EN YAŞLI ESNAFLARINDAN REMZİ AKIN TOPRAĞA VERİLDİ

ARTVİN’İN EN YAŞLI ESNAFLARINDAN REMZİ AKIN TOPRAĞA VERİLDİ

1-1

 

Artvin’in en yaşlı esnaflarından Remzi Akın, Aşağı Maden Köyü’nde toprağa verildi.

ARTVİN-Artvin’in yaşayan en yaşlı esnaflarından ve Hilmi, Hasan ve Naci Akın’ın babaları Remzi Akın, bir süredir tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesi’nde vefat etti.

86 yaşında vefat eden Remzi Akın için Artvin Merkez Camii’nde Merkez Camii’nde kılınan öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, Bağımsız Türkiye Partisi Artvin İl Başkanı Nuri Keskin, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’ın yanı sıra iş, bürokrasi ve siyaset dünyasından önemli isimler ve Remzi Akın’ın dost ve de akrabaları katıldılar. Cenaze namazı öncesinde Remzi Akın’ın esnaf olan 3 oğlu Hilmi, Hasan ve Naci Akın babalarının tabutu başında taziyeleri kabul ettiler. Yoğun kalabalığın olduğu cenaze namazında dualar ilimizin en yaşlı esnaflarından Remzi Akın içindi. Remzi Akın’ın cenazesi Merkez Camii’nde cenaze namazında helalliklerin alınmasının ardından Aşağı Maden Köyü’ne götürüldü. Burada da Remzi Akın’ı son yolculuğuna uğurlamak için yüzlerce kişi hazır bulundu.

Artvin’e esnaf olarak yıllarca emek vermiş ve ardından Hilmi, Hasan ve Naci Akın adlarında 3 esnaf bırakan 5 çocuk babası Remzi Akın, burada sevenlerinin dualarıyla toprağa verildi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2