AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN DAĞLARINA KAR YAĞDI

ARTVİN’İN DAĞLARINA KAR YAĞDI

ARTVİN’İN DAĞLARINA KAR YAĞDI

1-6

Türkiye Genelinde havaların aniden soğuması beraberinde kar yağışını da getirdi.

ARTVİN– Türkiye Genelinde havaların aniden soğuması beraberinde kar yağışını da getirdi.

Havalar ülke genelinde soğudu. Meteoroloji uzmanları Artvin başta olmak üzere Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kar yağışının etkili olacağına dair uyarılarda bulunurken, uyarıların hemen ardından ilin yüksek kesimlerine kar yağmaya başladı. Artvin Pazartesi’den Salı sabahına Genya Dağı’na, Saçınga Tepesi’ne ve Kafkasör’e yağan karın görüntüsü ile uyandı. Kar yağışının en etkili olduğu yerlerden biri olan Kafkasör Yaylası’nda Koliva Otel çalışanları sabah saatlerinde işe giderlerken muhteşem kar görüntüleri ile karşılaştılar. Kar yağışının görüntülerini fotoğraflayan çalışanlar manzaranın da keyfini bir süre izleyerek çıkarmış oldular.

Kar yağışı Artvin’in doğasını daha da güzelleştirirken, kar yağışı ulaşım sorunlarını da beraberinde getirdi. Özellikle kar yağışından en olumsuz etkilenen bölge ise Artvin-Ardahan karayolu oldu. Şavşat-Sahara geçidi kar yağışı nedeniyle yer yer trafiğe kapanırken, bu bölgede 01 Kasım 2016’nın ilk saatlerinde tipi de etkili oldu. Artvin-Ardahan yolunda ulaşım sorunları bazı ufak kazalara da neden olurken, yetkililer bu güzergâhta sürücülerin dikkatli olmaları uyarısında bulundular. Yer yer don olayının da yaşandığı bölgede Karayolları ekipleri de yoğun çalışmalarda bulundular.

Meteoroloji kar yağışının bir iki gün daha devam edeceği uyarısında bulunurken, yükseklere yağan kar nedeniyle sıcaklıklarda 5 derece birden düştü. Havaların soğuması ile birlikte yakacak derdine düşen vatandaşlar kendilerine çözümler üretirlerken, soğuk ve yağışlı havalarla birlikte olumsuzluklar yaşanmaması adına yapılan uyarıların başında trafik uyarıları geliyor.

Henüz kış aylarına girmememize rağmen kar yağışının erken gelmesi bu yıl kış aylarının zor geçeceğinin de göstergesi oldu.

HAYATİ AKBAŞ

1-1 1-2 1-3 1-4 1-5