AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DEKİ CAM SEYİR TERASI, SOSYAL TESİSİNE KAVUŞTU

ARTVİN’DEKİ CAM SEYİR TERASI, SOSYAL TESİSİNE KAVUŞTU

ARTVİN’DEKİ CAM SEYİR TERASI, SOSYAL TESİSİNE KAVUŞTU

 

Hayati Akbaş

ARTVİN-Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Artvin’deki Hatila Vadisi Milli Parkı’nda yaptırılan Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası olma özelliğine sahip olan cam seyir terası sosyal tesisine kavuştu. Teras Restoran adıyla hizmet verecek olan işletme kır kahvesi tarzında dizayn edildi.

İl merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaktaki sıkıldım Kayası mevkiinde 490 metre rakımda, Hatila Deresi’nden ise 220 metre yükseklikte sarp kayalara monte edilen seyir terası, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya başladı.

Bu kapsamda ilgi artınca bölgede ziyaretçilerin ihtiyaçlarını gidere bileceği bir tesis yapılmasına karar verildi. Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan ve ihaleyle işletmecisine verilen tesisin açılı yapıldı.

Açılışa Artvin Vali Yardımcısı Adem Başoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın, Milli Parklar Şube Müdürü Yunus Aydemir, İşletme Sahibi Ümit Akalın ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Yardımcısı Adem Başoğlu, işletmenin kurdelesini keserken hayırlı bol kazanç diledi.

Açık ve kapalı olmak üzere geniş ve ferah bir mekânda dizayn edilen işletmenin sahibi Ümit Akalın, ziyaretçilerin cam seyir terasına geldiklerinde ihtiyaçlarını karşılaya bileceklerini bir işletme tasarladıklarını söyledi. Haftanın her günü açık olduklarını belirten Akalın, sabah kahvaltı öğlen yemeği akşam yemeğinin yanı sıra, ızgara çeşitleri ve soğuk sıcak içecek bulunduğunu ifade etti.

Akalın, “Bizlere destek olan açılışımıza katılan Vali Yardımcımız Adem Başoğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Erkan Yazan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın, Milli Parklar Şube Müdürü Yunus Aydemir’e, Taşlıca Köyü sakinlerine ve Artvin halkına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.