AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI

ARTVİN’DE YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI

ARTVİN’DE YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI

 

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Rutin Su Kontrolleri Nedeniyle Bir Süredir Kapalı Olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun Yeniden Hizmete Açıldığını Duyurdu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Değerli Artvin Halkı; öncelikle Artvin yarı Olimpik kapalı yüzme Havuzuna göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. Halkımızın havuzumuza göstermiş olduğu ilgiyle beraber, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi dâhilinde ilimizdeki bütün 3. ve 4. sınıf öğrencilerine verilen ücretsiz yüzme kursları nedeniyle yaşanan yoğunluk neticesinde havuz suyu değerlerinde yükselmeler yaşanmaktadır. İdaremizce, bu durumu dengelemek için, suya daha yüksek miktarda kimyasal madde eklemek yerine sürekli taze su ilavesi yapılmış, gerekli filtreleme ve sirkülasyon işlemleriyle beraber havuz suyu tamamen yenilenmiş ve ısıtma işlemine geçilerek havuzumuz tamamen steril bir şekilde yeniden hizmete hazır hale getirilmiştir. Havuzumuzun bu işlemler boyunca hizmete kapalı olması dolayısıyla göstermiş olduğunuz sabır ve anlayış için ayrıca teşekkür ederiz.

Önce insan sağlığı ilkesinden hareketle, rutin su kontrollerimize ilaveten, her ay düzenli olarak havuz suyundan alınan numuneler Erzurum Halk Sağlığı Laboratuarında tetkik edilmekte, halkımızın sağlığına yönelik risk oluşturabilecek hiçbir unsurun oluşmaması için gerekli hassasiyet titizlikle gösterilmektedir. Bu noktada havuz kullanıcılarının da gerekli bilince sahip olması, her bir vatandaşımızın tesisimize geldiğinde aynı sağlıklı ortamı bulabilmesi için göz ardı edilemez bir gerekliliktir. Duşa girmeden havuza giren bir kişinin bile 30 ton suyu kirletebildiği göz önüne alındığında, ziyaretçilerimizin; duş almadan havuza girmemesi, bone kullanması, lavabolarda terliksiz gezmemesi, havuzdaki yazılı kullanım talimatlarına ve görevli personellerin uyarılarına riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir.

Bu anlayışla kısa bir süredir kapalı olan Yüzme Havuzu hizmete açılmıştır.” İfadelerine yer verildi.