AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE YETİŞTİRME YURDUNDA KALAN İKİ GENÇ EVLENDİ

ARTVİN’DE YETİŞTİRME YURDUNDA KALAN İKİ GENÇ EVLENDİ

ARTVİN’DE YETİŞTİRME YURDUNDA KALAN İKİ GENÇ EVLENDİ

 

Artvin’de 6 yıl yetiştirme yurdunda kalan ve bir yıl önce birbirleriyle tanışan iki genç, dünya evine girdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de 6 yıl yetiştirme yurdunda kalan ve bir yıl önce birbirleriyle tanışan iki genç, dünya evine girdi.

Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan Sinem Taşkan (23) ile Erkek Yetiştirme Yurdu’nda kalan Vedat Kotan (23), bir yıllık arkadaşlığın ardından evlenme kararı aldı.

Çift için, Artvin Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün işbirliği ile düğün yapıldı.

Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü de memur olarak görev yapan Vedat Kotan, kendisi gibi yetiştirme yurdunda büyüyen ve Artvin Çoruh Üniversitesinde memur olarak görev yapan Sinem Taşkan ile Ardanuç ilçesindeki bir düğün salonunda düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Düğünde çifti yetiştirme yurdundan arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir gençlerin nikâhları kıyarken, Vali Doğanay ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Şentürk Ağırbaş nikah şahidi oldu.

Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sabancı Erkek Yetiştirme Yurdu’nda kalan Vedat Kotan, gazetecilere yaptığı açıklamada, annesinin vefat etmesi üzerine yetiştirme yurdunda büyüdüğünü ve kendisi gibi babasını kaybeden eşiyle aynı yetiştirme yurdunda 6 yıl kaldıklarını söyledi.

Damat Kotan, lise eğitiminin ardından Yetiştirme Yurdundan ayrılarak hayata atıldığını belirterek, “Lise yıllarında eşiyle arkadaşlıklarımız ilerledi. Yıllar geçtikçe birbirimiz daha çok hoşlanmaya başladık.  Bir yıl önce evlenmeye karar verdik. Geçen yıl nişanladık ve bugünde çok sevdiğim eşimle dünya evine girmenin mutluluğunu  yaşıyoruz. Hayallerimiz ve rüyalarımız gerçek oldu.” dedi.

Kotan, eşiyle binlikte çok heyecanlı olduklarını ve mutlu gününde kendilerini yalnız bırakmayan ve destek veren başta Artvin Valisi Ömer Doğanay ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Şentürk Ağırbaş olmak üzere herkese teşekkür etti.

-VALİ DOĞANAY, EN AZ 4 ÇOCUK İSTEDİ

Vali Doğanay, gençlerin yaklaşık 6 yıl koruma altındaki yetiştirme yurtlarında kaldıklarını belirterek, “Burada tanışan gençlerin kendi aralarında aldıkları karara biz de nikah şahitliği yaparak destek verdik. Umarım bir ömür boyu bu mutlulukları devam eder. Genç çiftlerden en az 4 çocuk yapmalarını istiyorum.” dedi.

Düğünde genç çiftler bol bol dans ederek, horon oynadı.