AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE YAŞAMA YOL VER TOPLANTISI YAPILDI

ARTVİN’DE YAŞAMA YOL VER TOPLANTISI YAPILDI

ARTVİN’DE YAŞAMA YOL VER TOPLANTISI YAPILDI

????????????????????????????????????

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü yaşama yol ver 2. Faz Toplantısı’nı yaptı.

ARTVİN-Artvin İl Sağlık Müdürlüğü Aralık ayının ilk haftası “ 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası ” olması münasebetiyle, hafta boyunca kamuoyunun dikkatini konuya çekecek aktivitelerin planlanması ve gerçekleştirilmesi amacıyla yaşama yol ver 2. Faz Toplantısı’nı yaptı.

Vali Yardımcısı Önder Coşğun başkanlığında düzenlenen toplantıya, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Mehmet Şeker, Sönmez Avcı, Halis Dinler, Belediye Başkanlığından Oğuzhan Pehlivan, İl Emniyet Müdürlüğünden Sefer Yerebakan, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Erol Murtezaoğlu,  Şoförler Cemiyeti Başkanlığından Adil Peker katıldı.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıda; “Bakanlığımızca “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla “YAŞAMA YOL VER!” sloganı ile yürütülmekte olan medya kampanyası kapsamında, Türkiye genelini kapsayacak şekilde iki faz olarak planlanan Kampanya, Ekim 2015 tarihinde başlatılarak ilk fazı tamamlanmış, ikinci faza geçilmiştir. 2016 yılında yüzde 91 asılsız ihbar, yüzde 9 gerçek vaka çağrısı alındı” ifadelerine yer verildi.

2017 sonuna kadar devam edecek kampanyanın ikinci fazında ilk ve ortaokulların yüzde 80’ine ulaşılması  ( tüm sınıflar dâhil ) hedeflenmiştir. 2017 sonunda bitecek olan minik 112 uygulamasının, kampanya sonrasında da her yıl sadece ilkokul 3. Sınıflarına uygulanacak şekilde rutin bir uygulama olarak devam etmesi planlandı. Diğer paydaş sektörlerin görev dağılımı değerlendirilmiş ve toplantı sonlandırıldı.

HAYATİ AKBAŞ

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

1-4