AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE VATANDAŞLAR İŞKUR’A AKIN ETTİ

ARTVİN’DE VATANDAŞLAR İŞKUR’A AKIN ETTİ

ARTVİN’DE VATANDAŞLAR İŞKUR’A AKIN ETTİ

 

Artvin’de bazı kurumlarda 6 ay geçici süre ile çalıştırılmak üzere 1000 kişinin işe alınacağını duyanlar, İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü’ne akın etti.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de bazı kurumlarda 6 ay geçici süre ile çalıştırılmak üzere 1000 kişinin işe alınacağını duyanlar, İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü’ne akın etti.

İş başvuruları için Artvin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’ne çok sayıda başvuru yapıldı. İŞKUR İl Müdürlüğü merdivenlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında il merkezi ve ilçelerde il özel idaresine, il müftülüğüne, orman işletmesi, belediye ve hastaneler olmak üzere 6 ay geçici süreyle 1000 kişinin hizmetli kadrosunda istihdam edilmesi için çalışma başlatıldı.

Noter huzurunda yapılacak olan kura ile Merkez’de 290, Borçka’da 110, Şavşat’ta 120, Arhavi’de 100, Yusufeli’nde 100, Murgul’da 70, Ardanuç’ta 70, Hopa’da ise 160 kişi olmak üzere toplam bin kişiye iş imkânı sunulacak. Aile içerisinden birden fazla kişinin müracaat etmesinden ötürü ise her haneden sadece 1 kişinin çalışabilmesi kuralı getirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Artvin İŞKUR İl Müdürü Cevdet Ertürk;  “İnsanlarımız Toplum Yararına Programları bekliyor, kamu ya işçi aldığımız programdır. Gerçekten büyük teveccüh var büyük müracaat var. Daha ilk günden kurumun önü kuyruklarla doldu. Tabi ki insanlarıma biz de faydalı olmak istiyoruz, istihdam noktasında Artvin’imize memleketimize faydalı olmak istiyoruz. İnsanlarımıza faydalı olmak işitiyoruz ve onlarda bu noktalarda gelip müracaatlarda bulunuyorlar. Bin kişilik bir alım yapacağız kamuya. Bu alımlar kura yöntemi ile olacak. Bugün başladı müracaatlarımız Cuma ya kadar devam edecek. Önümüzdeki hafta noter kurası yapılacak. Kuradan çıkanlar Mart ayının 15’i itibari ile iş başı yapmış olacaklar” ifadelerini kullandı.