AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ÜNİVERSİTELİ GENÇLER İŞBAŞINDA

ARTVİN’DE ÜNİVERSİTELİ GENÇLER İŞBAŞINDA

ARTVİN’DE ÜNİVERSİTELİ GENÇLER İŞBAŞINDA

 

Artvin’de üniversiteli gençler “İsrafı önleyelim yaban hayatını koruyalım” sloganıyla hayvanlar için bir araya geldi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, gönüllülük kültürünü yaygınlaştırmak ve topluma hizmet uygulama kavramı ile gençleri bir araya getirerek anlamlı bir etkinliğe daha imza attı.

Üniversiteli gençler, kaldıkları yurtlarda, kalan taze ekmekleri hayvanların yemesi için Kafkasör mevkiinde bulunan ormanların belirli bölgelerine bıraktılar.

Hayvanların soğuk kış günlerinde aç kalmamasını  sağlamak için elinden geleni yapan üniversiteli gençler, bu tür ekinliklere her zaman katılacaklarını ifade ettiler.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise; “Gönüllülük kültürünü yaygınlaştırmak ve Topluma Hizmet uygulama kavramı ile gençlerimizle bir araya gelerek ‘ israfı önleyelim yaban hayatını koruyalım sloganıyla’ bu kültürü pekiştirdik. Artvin Gençlik Merkezi Ailesi olarak Gönüllük kültürünü ülkemizde yaygınlaştırmak aynı zamanda gençlerin sosyal kişisel gelişimlerini desteklenmesi için gönüllüleri bir araya getiriyoruz. Soğuk kış günlerinde yaban hayatı yaşayan hayvanları düşünen genç yürekler bir araya gelip yardım için seferberlik ilan ettiler. Projeye öncülük eden gençlik liderleri olan Egemen Çetin ve Fatma Altay proje kapsamında gençlerimizle birlikte sahalarda mama ve hayvanlar için gıda yardımı yaptılar. Üniversite gençlerimiz kaldıkları yurtlarda kalan taze yemekleri bir araya getirerek Kafkasör mevkiinde bulunan ormanların belirli bölgelerine bırakarak hayvanların onları yemelerini sağlamak için elinden geleni yaptılar. Bu hayvan sever genç yürekler Kafkasör mevkiinde dondurucu kış gününde hayvanlarımızın hayati durumunu düşünerek durmadan yorulmadan gün boyu çalıştılar. Projeye gönüllülük eden gençlerimiz; Ebubekir Avcı, Ceylan Saruhan, Zeynep Tongüç, Esma Aydemir, Aslı Yazan, Sergen Çelik’dir” ifadelerine yer verildi.