AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ŞEHRE GİRİŞ YOLU TAMAMLANIYOR

ARTVİN’DE ŞEHRE GİRİŞ YOLU TAMAMLANIYOR

ARTVİN’DE ŞEHRE GİRİŞ YOLU TAMAMLANIYOR

Artvin Belediyesi 2016 yılı 26 Vizyon projelerinden biri olan Artvin şehir merkezine yeni giriş yolunun ilk kısmının toprakarme duvar imalatı bitimi akabinde ikinci kısım duvar imalatına başlandı.

 Hayati Akbaş

 ARTVİN-Artvin Belediyesi 2016 yılı 26 Vizyon projelerinden biri olan Artvin şehir merkezine yeni giriş yolunun ilk kısmının toprakarme duvar imalatı bitimi akabinde ikinci kısım duvar imalatına başlandı İnönü Caddesini Dinlengah binasının karşısından yeni bir güzergâhla

 

Cumhuriyet Meydanından (Atapark arkası) geçip Cumhuriyet Caddesine bağlayacak başlangıç ve bitiş noktası arasındaki 28 Bin 66 metre kod farkıyla, yaklaşık 330 metre uzunluğunda yüzde 9,84 eğimle toprakarme dolgu sıkıştırma yöntemi ile yapılan yol inşaatında son aşamaya geçildi.

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’de trafik sorununu köklü olarak çözmekte kararlı olduklarını ifade ederek şunları söyledi. Kocatepe,”Yol Bir Şehrin Aynasıdır, Medeniyetin Göstergesidir. Bizde bu anlayışla geldiğimiz günden bu yan yol sorununu çözmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Artvin merkeze giriş yolu mesai saatlerinde felç oluyordu. Bu sorunu çözmek için ortaya koyduğumuz projeyle kökten çözmüş olacağız.  Yeni giriş yolumuzu da en kısa sürede bağlantısını tamamlayıp güzel peyzaj çalışmalarıyla ulaşıma açmış olacağız. Giriş yolu tamamlandığında merkez girişinde yaşanılan eziyet ve işkence de bununla birilikte son bulmuş olacak. Bu şehrin önemli bir trafik sorunu var bu sorunu geçici değil köklü olarak çözmekte kararlıyız. Bu şehir her şeyin en iyisine laik” dedi.

 

Çalışmaların aralıksız devam ettiği yeni giriş yolu tamamlandığında şehrin giriş çıkış trafik sorununu tamamen çözülmüş olacak.