a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE POTANIN DEVLERİ ŞOV YAPTI

ARTVİN’DE POTANIN DEVLERİ ŞOV YAPTI

ARTVİN’DE POTANIN DEVLERİ ŞOV YAPTI

Artvin’in 12 dev adamı rakibi Melik Gazi Belediye Sporu 21 sayı farkla yenerek sahada adeta şov yaptı.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Artvin’in 12 dev adamı rakibi Melik Gazi Belediye Sporu 21 sayı farkla yenerek sahada adeta şov yaptı.

Türkiye Erkeler 2.Liginin 16 haftasında Artvin Belediyesi Spor,  Kayseri Melikgazi Belediyesi 80-59 yenerek 26 puanla ve averajla 3’üncü sıradaki yerini korudu.

Artvin Spor Salonun da oynan Maçı Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Belediye Spor Kulüp Başkanı Zafer İnce ve çok sayıda Basketbol sever izledi.

Maçın 1 Periyotuna etkili başlayan Artvin’in 12 dev adamı pota altında Buğra, Çağatay’la dışarından ise Melih, Mete, Fatihle etkili olunca maçın ilk periyotunu potanın Boğaları 12 sayı farkla 22-10 önde kapattı.

2.Periyota’da ilk periyotta olduğu gibi etkili başlayan Artvin Belediyesi Basketbol takımı adeta rakibini parkeye gömdü ve maçın ilk yarısını 16 sayı farkla 46-20 önde kapattı.

Maçın 3.Periyotunda adeta Mirza şov vardı. Pota altında adeta devleşen 2.15 dev pivot hem hücum ’da hem de savunmadaki ribauntları alarak takımının farkı 38 sayıya çıkarmasını sağlayarak maçın 3 periyotunu Artvin Belediyesi Basketbol takımının 68-30 önde kapamasını sağladı.

Maçın son periyotun da Artvin Belediyesi Spor koçu Şahin Ateşdağlı rotasyona giderek Melih, Buğra, Fırat, Mete’yi dinlendirerek genç oyuncular Burak Şahin, Yiğit, Fatih, Can’a şans verdi.

Son periyota 12 sayı bulan Artvin’in 12 dev adamı potasında ise 29 sayı görmesine rağmen maçtan 80-59 galip ayrılarak ligin bitimine 2 hafta kalarak büyük bir avantaj yakaladı.

Maçın en skorel oyuncuları Artvin Belediyesi Basketbol takımında Mirza 18,Mete 16,Yiğit 11 sayı atarken, Kayseri takımı Melikgazi’de ise Mustafa Kürşat 18,Kazım 12,Muhammed 10 sayıyla oynadı.

Maçın ardından Artvin Belediyesi Başkanı Basketbol takımının onursal başkanı Mehmet Kocatepe önce Kayseri temsilcisi Melikgazi Belediyesi Basketbol takımının odasına ardından Hakemlerin odası ve Artvin Boğalarının odasına giderek oyuncuları ve hakemleri tebrik ederek ilerleyen haftalardaki maçlarda başarılar diledi.