AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE PAİNTBALL RÜZGÂRI

ARTVİN’DE PAİNTBALL RÜZGÂRI

ARTVİN’DE PAİNTBALL RÜZGÂRI

 

Ülkemizde en çok oynanan spor dallarından biri olan paintball oyun alanı Artvin’de de hizmete açıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Ülkemizde en çok oynanan spor dallarından biri olan paintball oyun alanı Artvin’de de hizmete açıldı.

Son yıllarda alternatif spor branşlarının gerçekleştiği Artvin, yeni bir spor branşıyla tanıştı.  Son yıllarda ülkemizde en çok oynanan spor dallarından biri olan paintball Artvin’de de hizmet vermeye başladı. Artvin’de ki sosyal aktivitelerin daha renklenmesine olanak sağlayan ve bir “takım ve strateji” oyunu olan Acara Paintball, Artvin’e yeni bir soluk getirdi.

Yaz Kent Mevkii yaz Kent villaları altında bir buçuk dönüm arazi üzerine kurulan Acara Paintball oyun sahası ziyaretçilerini ağırlıyor.

Modern Teçhizat Ve Malzemeler

Doğal bir alanda modern teçhizatlar ve malzemeler kullanılarak açılan Acara Paintball Sahası’nın parkuru; siperler ve hurda araçlarla zenginleştirildi. En modern oyun araçlarının kullanıldığı sahada vatandaşlardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda düzenlemeler yapıldı. Paintball tutkunlarından tam not alan oyun alanı için 0533 920 17 47 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabilecek.

Konu ile ilgili olarak, son 20 yıldır dünyada yaygın bir şekilde oynanan, ülkemize sadece 10 yıl önce girmiş olan “Paintball” bir “takım ve strateji” oyunu olduğunu belirten Acara Paintball oyun alanı sahibi Ozan Dağabak, “Dünyada ve ülkemizde yaygın olarak oynanan bu oyun artık Artvin’de de oynanabilecek. Konusu, havalı tüfek ile boya dolu toplar atarak rakip takımı yenmek olan ve açık alanda oynanan bu eğlenceli oyun için gereken saha ve ekipmanları çok kısa bir süre içerisinde hazır hale getirilerek, bu oyunu arkadaşlarımızın ayağına kadar getirdik. Bu çalışmadan dolayı buraya gelen tüm arkadaşlardan çok olumlu tepkiler aldık” dedi.

Her Yaşta, Her Branşta Spor

Alternatif sporlara önem verdiklerini söyleyen Acara Paintball sahibi Ozan Dağabak, “Her yaşta ve her branşta sporu destekliyoruz. Yaz Kent Mevkiinde açtığımız Paintball Sahamız hem Artvinli vatandaşlarımız tarafından çok sevildi. Gençlerimizden paintball için gelen yoğun talepleri görmezden gelemezdik. Farklı bir branşta sevilen bir spor dalıyla vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Dağabak, “Sosyal eğlence anlayışının en üst seviyede yaşandığı bir il olan Artvin’imizde son yıllarda yaşanan gelişim ve büyümeye paralel olarak yeni bir soluk getirmek için Acara Paintball oyun alanını açtık. Tabi bu daha bir başlangıç, ilerleyen zamanlarda alanımızı daha da büyütüp daha farklı alanlarda tesisler oluşturma amacımız var.

Şuan aktif olarak hizmet veren Acara Paintball oyun alanımızın açılışını da çok yakında güzel bir programla açılışını gerçekleştireceğiz.

An itibariyle Acara Paintball olarak minimum 6, maksimum 20 oyuncu alanımızla hizmet vermekteyiz. Gelen oyuncularımıza kask, eldiven, kıyafet, koruma gibi tüm ekipmanlarımızı eksiksiz sağlıyoruz. Ayrıca gelen seyircilerimizin de oyuncuları izleyebilecekleri seyir alanlarıyla da hizmetimizi en iyi şekilde sunuyoruz. 6 farklı oyun seçeneğimizle ve eğitmenlerimizle oyuncularımıza alternatifler sağlıyoruz.

Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bu oyunu oynamaya davet ediyorum” diye açıklamada bulundu.