AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI YAPAN SERVİSLER DENETLENDİ

ARTVİN’DE ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI YAPAN SERVİSLER DENETLENDİ

ARTVİN’DE ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI YAPAN SERVİSLER DENETLENDİ

 

Artvin Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Artvin Fen Lisesi’ne öğrenci servisi taşımacılığı yapan araçları denetledi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Fen Lisesi öğrenci taşımacılığı yapan 37 No’lu Minibüsçüler ve motorlu Taşıyıcılar kooperatifine bağlı 9 adet öğrenci servisi, Artvin Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince denetlendi.

Seyitler köyü yol ayrımında yapılan rutin denetlemede herhangi gibi bir eksiğe rastlanmadı.

37 No’lu Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Halit Uçar burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Yaklaşık 12 aracımızla Seyitler Köyü yerleşkesinden şehir merkezine ve şehir merkezinden seyitler yerleşkesindeki okullara, 8 yıldır öğrenci taşımacılığı yapmıyor.

Bu kapsamda ailelerinden aldığımız emanetleri kendi canımız ciğerimiz gibi her türlü güvenlik önlemlerini alarak tecrübeli şoförlerimizle yaptığımız bu hizmette gerek okul aile birliği yönetiminden gerek velilerden ve gerekse okul yönetiminden en ufak aksaklık ve şikâyet söz konusu dahi olmamıştır.

Hiçbir zaman ayakta öğrenci almadık. Her öğrencimizin kendi koltuğu var. Sabah geç kalan öğrencilerimiz olduğu zaman ailelerine telefonla ulaşarak gelip gelemeyeceğini öğrenmeye çalışıyoruz. Öğrenci servislerine belirli aralıklarla daha fazla denetim ve uygulama yapılmasından yanayım. Bu anlamda Artvin Trafik Tescil ve Denetleme çalışan memur arkadaşlara teşekkür ediyorum.

İl Trafik Şube Müdürümüzde buradan teşekkür etmek isterdim fakat kendisinin şoför arkadaşlarımızı bilgilendireceğine dair tarafımızdan toplantı yaptık ve kendilerini davet ettik. Bize hiçbir gerekçe göstermeden programa katılmadı. Şoför arkadaşlarla iki saat kendilerini beklememize rağmen maalesef teşrif etmediler.

Kendilerinin talep etmiş olduğu toplantıya katılmayarak ve hiçbir gerekçe göstermeyerek orada 45 tane üyemizi iki saat bekletmekten dolayı o insanlara bir özür borcunun olduğunu düşünüyorum” dedi.