AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE MİNİK ELLER TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTURDU

ARTVİN’DE MİNİK ELLER TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTURDU

ARTVİN’DE MİNİK ELLER TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTURDU

 

Artvin’de “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında minik eller topladıkları Tohumları Toprakla Buluşturdu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Karadeniz Bakır İlkokulu 1’nci sınıf öğrencileri “Haydi, Çocuklar Tohum Toplamaya” kampanyası kapsamında topladıkları tohumları toprakla buluşturdu.

Etkinliğe Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürü Nedim Tuylu, Artvin Orman İşletme Müdürü Yusuf Soysal, Saçinka Orman İşletme Şefi Erhan Sancal, Karadeniz Bakır İlkokul Müdürü Cevat Ünal, Öğretmenler, Öğrenciler ve Velilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünce “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında, bozulan doğal dengenin yeniden ihyası, yabani meyve ormanları ile faunanın ormanda rahat yaşam bulması ve geleceğin büyüklerinin, şimdiden tohum, fidan, orman ve doğa bilincinin oluşturulması amacıyla Artvin İl Merkezinde bulunan Anaokulu ve İlkokullarda “ Haydi Çocuklar Tohum Toplamaya” kampanyası başlatılmıştı.

Kampanya sonucunda toplanan tohumlar, Artvin Karadeniz Bakır İlkokulu 1’nci sınıf öğrencileri tarafından toprakla buluşturulurken, tohum toplama kampanyalarının, bir önceki yılında ekilen tohumların fidana dönüşmesinin ardından, önceden belirlenmiş alana dikimleri gerçekleştirildi.