AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN ŞİİR KİTABI

ARTVİN’DE LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN ŞİİR KİTABI

ARTVİN’DE LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN ŞİİR KİTABI

 

Artvin İbn-i Sina Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Livane’nin Kalemleri’ projesi çerçevesinde yazdıkları şiirleri kitap haline getirdiler. 

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İbn-i Sina Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Livane’nin Kalemleri’ projesi çerçevesinde yazdıkları şiirleri kitap haline getirdiler.

Artvin Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle öğrencilere edebiyatı ve şiiri sevdirmek amacıyla İbn-i Sina Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde hayata geçirilen ‘Livane’nin Kalemleri’ projesi çerçevesinde 32 öğrencinin yazdığı 68 şiirden oluşan kitap okuyucusuyla buluştu.

Genç şairlerin şiirlerini bir arada toplandığı kitabın önsözü Ünlü Şair Sinan Yağmurun tarafından yazılarak ilk baskısı yapıldı.

Proje hakkında bilgi veren okulun edebiyat öğretmeni Süleyman Aydemir bu projeyi öğrencilerin ortaya koyduğunu ifade ederek “32 öğrencimizin yazdığı şiirleri bir araya getirdik. İmla ve noktalama düzeltmelerini birlikte yaptık. Bayburt’ta bir kitap eviyle anlaşarak 1000 adet bastırıp ilimizde kurumlara ve öğrencilere ücretsiz dağıttık” dedi.

Kitabın önsözünü Ünlü Şair Sinan Yağmur’a yazdırdıklarını kaydeden Aydemir “Kendisi bütün şiirleri okudu çok beğendi ve bir ön söz yazdı. Artvin Valiliği ve Milli Eğitim İl Müdürlüğünün destekleriyle çıkardığımız şiir kitabına talep olması durumunda ikinci ve üçüncü baskıları da yapılabilir” ifadelerine yer verdi.

Aydemir, diğer okullarında bundan esinlenerek benzer projeler yapmasını umduğunu kaydetti.