AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE KUŞLAR İÇİN AŞEVLERİ…

ARTVİN’DE KUŞLAR İÇİN AŞEVLERİ…

ARTVİN’DE KUŞLAR İÇİN AŞEVLERİ…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) zorlu kış şartlarında ormandaki canlılara desteğini sürdürüyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) zorlu kış şartlarında ormandaki canlılara desteğini sürdürüyor. Bu destek kapsamında Artvin ormanlarında kuşların rahatlıkla yem yiyebileceği yemlikler ağaçlara asıldı.

“Aşevleri Kuşları Yollardan Uzak Tutacak”

Söz konusu yemliklere kuş aşevleri adını verdiklerini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Biz kuş aşevlerini karayollarına yakın kesimlere astık. Bunun sebebi karayollarının nispeten daha az karla kaplı olması. Maalesef kuşlar da bu yollarda yiyecek arıyor ve arabaların altında kalıyor. Bu aşevleri kuşları kara yollarından uzak tutacak ve canlılar korunmuş olacak” dedi.

Ayrıca Prof. Dr. Veysel Eroğlu kuşların tabiat için önemini vurgulayarak “Kuşlar bitki örtüsü için zararlı böcekleri yiyerek, ormanların devamlılığı adına kritik görev üstleniyor ve tabiatın dengesini koruyor. Bakanlık bu dengenin bozulmaması için her türlü çalışmayı geliştirip faaliyete geçirmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.