AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE İÇME SUYU ARITMA TESİSİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

ARTVİN’DE İÇME SUYU ARITMA TESİSİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

ARTVİN’DE İÇME SUYU ARITMA TESİSİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

 

Artvin Katrevan bölgesinde, içme suyu artıma tesisi kapsamında yapılan konvansiyonel arıtma tesisinde çalışmalar devam ediyor.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Katrevan bölgesinde, içme suyu artıma tesisi kapsamında yapılan konvansiyonel arıtma tesisinde çalışmalar devam ediyor.

Artvin İçme suyu Arıtma Tesisi İnşaatında çalışmalar devam ediyor. İnşa edilecek olan konvansiyonel tip arıtma tesisinde günde 22 000 m³ su arıtılarak Artvin Şehir Merkezine memba kalitesinde içme suyu olarak verilecek.

Hatila bölgesinden Artvin Merkeze 33 kilometrelik bir hat ile gelen  su projesinden bir yandan kanallar açılırken bir yandan da borular döşenmekte. Edinilen bilgiye göre şuanda fiziki gerçekleşme yüzde 70 civarında bulunuyor. Artvin’in dağları delerek 50 yıllık hayali gerçekleştirilirken, içme suyu projesinin tamamlanması ile birlikte 53 bin nüfusa yetecek bir membaa kalitesinde içme suyuna Artvin kavuşmuş olacak. Projede bir yandan suyun geçeceği hat döşeme işlemleri gerçekleştirilirken diğer yandan da Katrevan bölgesinde depo ve işletme tesisleri ve arıtma sistemi kurma işlemleri yürütülüyor.

Projenin 2018 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi ve 2018’in ortalarında da projenin devreye sokulması hedefleniyor.