a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ‘GÜVEN MASASI’ UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ

ARTVİN’DE ‘GÜVEN MASASI’ UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ

ARTVİN’DE ‘GÜVEN MASASI’ UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ

81 ilde 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması hayata geçirildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-“Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük İcraat Programı” kapsamında İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünce, 81 ilde 700 Polis Merkezi Amirliğinde“Polis Merkezi Amirliği Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası” uygulaması hayata geçirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, “Güven Masası” uygulaması sayesinde vatandaşlar, şikayet, ihbar ve sorunlarını hızlıca dile getiriyor, taleplerine etkin ve hızlı karşılık alıyor.

Ayrıca, güven masalarında hem polis merkezi amirlikleri hem de dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirme yapılıyor.

7 gün 24 saat esasına göre hizmet veren güven masalarında görevliler, vatandaşlara “Güven Masası ve Polis Merkezi AmirliğiDavranışİlkeleri” doğrultusunda güler yüzlü, kibar, nazik, saygılı, hizmet odaklı, objektif, dürüst ve adil davranıyor.

-Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sitemi yeniden aktif hale getirildi-

Ayrıca 2016 yılında Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sistemi yeniden aktif hale getirilerek 2019 yılı itibarıyla 81 ilde yaygınlaştırdığı bildirildi.