AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE FIRINLARA RAMAZAN PİDESİ DENETİMİ

ARTVİN’DE FIRINLARA RAMAZAN PİDESİ DENETİMİ

ARTVİN’DE FIRINLARA RAMAZAN PİDESİ DENETİMİ

 

Artvin Belediyesi ramazan ayı dolayısıyla fırın denetimlerine başladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi ramazan ayı dolayısıyla fırın denetimlerine başladı. Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Ayı münasebetiyle vatandaşlara daha iyi hizmet sunulması için fırınlarda ekmek, pide, hijyen ve gramaj denetimlerine başladı.

Belediye Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri fırınlarda gerekli denetimleri yaparak temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını, çıkan ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığını, genel temizlik ve ekmek fiyatlarının kontrolünü yaptı.

Artvin Belediyesi Zabıta ekipleri kontrollerde eksiklikler tespit edilen fırınları uyararak eksiklikleri gidermek için süre tanındı.

Denetimlerde ramazan ayının vazgeçilmezi olan ramazan pidelerinin gramaj ve fiyat kontrolü de yapıldı. Ramazan ayı boyunca 420 gr ramazan pidesi ise 3 TL olarak vatandaşların sofrasında yer alıyor.

 Kocatepe; “Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimizdir”

Halk sağlığı için fırınlarda rutin kontrollerin düzenli olarak yapıldığını belirten Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ,  “Ramazan ayında vatandaşlarımızın daha iyi, kaliteli hizmet alabilmeleri için fırınlarda rutin olarak denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayına girilmesi nedeniyle denetimlerimizi biraz daha sıklaştırdık. Vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimizdir. Belediye olarak bu tür denetimlere aralıksız devam edeceğiz” dedi.