AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ÇORUH PARK’TA RAMAZAN ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ARTVİN’DE ÇORUH PARK’TA RAMAZAN ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

ARTVİN’DE ÇORUH PARK’TA RAMAZAN ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

 

Çoruh Park’ta Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımı ile gerçekleşen halk iftarı ardından Artvin Belediyesi ramazan etkinlikleri gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Çoruh Park’ta Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımı ile gerçekleşen halk iftarı ardından Artvin Belediyesi ramazan etkinlikleri gerçekleştirdi.

Çoruh Park’ta amfi tiyatro alanında kurulan sahnede gerçekleşen etkinlikte Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu Hacivat Karagöz orta oyununda yer aldığı yöresel oyun Livanelim’le izleyicilere bol kahkahalı zaman geçirttiler.

Ramazan etkinliklerini Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Milli Eğitim İl Müdürü Abdülcelil Kahveci, AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti Artvin Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Güneri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro ekibinin yazdığı yönetmenliğini Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu ekip sorumlusu Berkay Alkan’ın yönettiği dekor ve kostüm tasarımını tiyatro eğitmeni ve oyuncusu Tuğçe Öztürk’ün  “Livanelim” oyunu  iftar sonrası izleyicileriyle buluşarak tiyatro severlerden  tam not aldı.

Köyde yaşanan olaylıları esprili şekilde sunan oyuncular oyunun sonunda kız isteme sahnesine sürpriz konuk oyuncu olarak Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi dahil ettiler.

Başkan Kocatepe, Sahnede kız istedi

Oyun gereği çocuklukta birbirlerine söz veren Sultan ile Berkay büyüyüp evlenecek yaşa geldiklerinde ailelerinin rızasını da alarak evlenmeye karar verirler. Fakat kızın babası damat tan 3 çift boğa istediğini duyurunca Berkay olayı babasına söyler. Baba, Artvin Belediyesinin Canlı Hayvan Pazarından boğaları alacağını kızı da Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye istettireceğini söyler. Bunun üzerine hazırlıklar başlar. Işıklar kapanır ve sahneye Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe çıkar. Aile toplanmıştır. Kocatepe, hal hatır sorduktan sonra söze girer. “Gençlerimiz birbirlerini görmüşler beğenmişler. Evlenmeye karar vermişler. Bizde Allah’ın emri peygamberin kabli ile kızınız Sultan’ın oğlumuz Berkay’a istiyoruz” der.

Kızı alan Mehmet Kocatepe, nikâhını kendinin kıyacağını ve Kafkasör’de de bayalı hediyesi olacağını söyleyerek yüzük takılır.

Kocatepe,” Öztürk Serengil Sahnemiz Sanat Yüz Akımız Oldu “

Oyunda rol alan Mehmet Kocatepe, Tiyatro ekibini tebrik ederek çok güzel bir oyun sergilediklerini söyledi. Kocatepe, “ Artvin’i Artvin şivesiyle anlatmak gerekiyordu. Ümit ediyoruz ki bu güzel çalışma daha da profesyonelleşerek daha da büyüyerek Artvin’in her tarafında ki hemşerilerimize ulaşmamız gerek. İstanbul’da Ankara’da Bursa’da Türkiye’nin her yerinde bu konuştuklarımızın hasretini çeken binlerce on binlerce hemşerimiz var. Bugün burada bismillah dedik. Ramazan boyunca birkaç programımız daha olacak Kafkasör programımız da bu oyunu oynayacaklar.

Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu Artvin Belediyemizin sanat konusunda yüz akı oldular. Kendilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.