AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE BASKETBOL TAKIMI SEZONU AÇTI: HEDEF 1.LİG

ARTVİN’DE BASKETBOL TAKIMI SEZONU AÇTI: HEDEF 1.LİG

ARTVİN’DE BASKETBOL TAKIMI SEZONU AÇTI: HEDEF 1.LİG

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı 2017-2018 Sezonuna hızlı başladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Basketbol 2 liginde mücadele edecek olan Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı 2017-2018 transfer çalışmalarına başladı.

Transferde ince eleyip sık dokuyan kulüp yöneticileri, bu yıl daha genç ve savaşçı bir takım yaratmak istiyor. Kulüp onursal Başkanı Mehmet Kocatepe’nin bilgileri doğrultusunda Kulüp Başkanı Zafer İnce ve kulüp yönetimi şu ana kadar 10 isimle anlaşmaya vardı.

Kocatepe “Basketbol Takımız Bu Yılda Şehrin Takımı Olacaktır

Basketbol takımının kentin takımı olduğunu ifade eden Başkan Kocatepe, “Takımımız sezon boyunca ülkemiz genelinde şehrimizin turizm elçileri olacak. Sporcularımız gittikleri illerde Artvin’i temsil edecek. Şehrimize değer katacak tanıtımına neden olacak ve spor turizmine kartı sağlayacak aile ortamı kurduk. İnşallah her şey güzel olacak” dedi.

Kulüp Başkanı Zafer İnce ise, geçtiğimiz sezona geç girmemizle birlikte oyuncu havuzu darlığı yaşamıştık. Ama yinede oyuncularımız ve kenar yönetimin başarısı ile tarihimizin en başarılı sezonun geçirdik. İlk yılımız da basketbol ailesi kulübümüzü ve şehrimizi konuştu. Biliyorsunuz marka şehir olma yolunda belediye başkanımız Mehmet Kocatepe’nin büyük gayreti var. Bu bağlamda devamlılık ve başarı çok önemli. Bizlerde bu doğrultuda çalışıyoruz. Bu yıl hedefimiz kapısını araladığımız Türkiye Basketbol (TBL) ligi yani 1.Lig sezon bitince hemen Şahin hoca ile anlaştık. Sayın Kocatepe’nin desteği ile kulüp genel ve idari menajeri yetki verdik.

Bu Yıl Takımımız, Genç Mücadele Eden Forması İçin Savaşacak Oyunculardan Oluşacak

Onlarda hoca ile birlikte çalışma içerisine girdiler ve gece gündüz çalışarak kadro yapılandırmasında oluşum sağlıyorlar. Sporcu kültürü saygısı ve terbiyesi de bizim için önemli. Bu yüzden süreç zor geçiyor.

Şu anana kadar 10 sporcuyla sözleme imzalayarak transfer defteri kapattı. Ama bundan daha önemlisi bilindiği üzere kulübümüz olarak alt yapıya önem veriyoruz. Genç çocuklarımıza önem veriyoruz.  Bizim  olmasa olmazım alt yapımız. Bu nedenle bundan sonraki çalışmalarımızı alt yapımız odaklı olacak dedi.

İnce, Transferler olurken bir taraftan da şehrin takımı olma yolumda çalışmalarımız var. Müsabakaların oynanacağı salonda esnafımızın iş yeri logosunu reklam alarak desteklerini alıyoruz. İnanın herkes taşın altına elini koymak itiyor ve çorbada bizim tuzumuz olsun istiyorlar. Basketbol ailemiz daha da büyüyor. Böylece ligin statü ve başlama zamanı belli olunca onursal başkanımız sayın Mehmet Kocatepe basınımız basketbol ailemiz ve sporcularımız la birlikte bizi yalnız bırakmayan değerli seyircisizle sezon açılışında inşallah beraber olacağız dedi.

İnce: Bu yıl Hedefimiz 1. Lige Çıkmak Olacaktır

İnce konuşmasının son bölümünde ise; “Geçtiğimiz sezon başarılı olan hocamız Şahin Ateşdağlı ile yola devam ediyoruz. Takımımız gençleştirdik ve yaş ortalaması 24. boy ise 1.99 oldu. Savaşan genç takım oluşturuldu. Bu yıl hedefimiz 1.lige çıkmak olacaktır. Onursal başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin gayreti ve talimatı ile güzel bir kadro oluşturduk” dedi.