AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ADD ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNDU

ARTVİN’DE ADD ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNDU

ARTVİN’DE ADD ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNDU

 

ADD Artvin Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-ADD Artvin Şubesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı nedeniyle dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından ADD Artvin Şubesi Başkanı Av. Ayla Varan açıklama yaptı. Varan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bundan 98 yıl önce, 19 Mayıs 1919 tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere, Samsuna çıktığında Mustafa Kemal’in kafasında, işgale uğramış ve parçalanmış Osmanlı İmparatorluğu’nun küllerinden, ULUSAL  ANT  ile belirlenen sınırlar içerisinde, tam bağımsız bir Türk Devleti  (TÜRKİYE CUMHURİYETİ ) ni kurmak vardır.

Hepimizin bildiği toplantı ve kongre aşamalarından geçilerek 23 Nisan 1920 de Ankara’da, halkın gerçek temsilcisi olan ve ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞI’ nı  yönetip yönlendirecek Türkiye Büyük Millet Meclisi toplandı. Daha sonra başlayan Ulusal Kurtuluş Savaşı 9 Eylül 1922 de İzmir’in kurtuluşu ile ilk aşamayı tamamladı. Bundan sonra yapılan Mudanya Ateşkesi ve nihayet 24 Temmuz 1923 te imzalanan Lozan Antlaşması ile Kurtuluş tamamlanmış oldu.

29 Ekim 1923 te Cumhuriyet’in ilanı sonrasında KURULUŞ ta adım  adım gerçekleştirilmeye başlamıştır.

1923 – 1938 Yılları arasında atılan adımlar ve gerçekleştirilen devrimler için bir Fransız siyaset adamı  “ Bizim 150 yılda gerçekleştirdiğimizi, Türkiye Cumhuriyeti 15 yılda gerçekleştirdi.” demiştir.

Atamızın ölümünden sonra başlayan karşı devrim hareketi, 1950 den gelen yönetimler döneminde hız kazanmış ve dış güçlerin de etkisiyle ülkemiz, bugün içinde bulunduğu duruma getirilmiştir.

Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni, Atatürk İlke ve Devrimlerini içine sindiremeyenler, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nu, Anayasa Mahkemesini, Danıştay ve Yargıtay’ı iktidara bağlı hale getirerek, kuvvetler ayrılığına son verip, bütün erki, iktidar partisine bağlamışlardır. Bunun sonunda ülke, Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları ’nın da katkılarıyla TEK ADAM yönetimine getirilmiştir.

Şimdi de tek adam yönetiminde yapılan Anayasa ihlallerine kılıf hazırlamak fiilen var olan durumu meşru zemine oturtmak için Anayasa değişikliği halkoyuna sunulmuş ve bilindiği üzere HUKUKEN TARTIŞMALI anayasa değişikliği HUKUK katledilerek yürürlüğe konmuştur.

Dost – düşman herkes şunu iyi bilmelidir ki, Atatürk İlke ve Devrimleri ’ne bağlı, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne Türk Milleti, zamanı geldiğinde, bu duruma DUR demesini bilecektir. ASLINDA REFARANDUM SÜRECİNDE İLK UYARISINI VERMİŞTİR DE…

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98’nci yıldönümünü halkımızın uyanış ve silkiniş günü olması dileklerimle kutluyorum.” Dedi

Atatürk’e yapılan hakaret ve iftiralarla ilgili olarak da konuşan Başkan Varan; Bilindiği üzere TV NET de 7 Mayıs 2017 de yayınlanan “ Derin Tarih “isimli programda Atatürk ve Prof. Dr. Afet İnan’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Milletinin de manevi kızı olan tarihçi Prof. Dr. Afet İnan hakkında mesnetsiz ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri alenen suç işlemişler” halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılayarak bölmeyi amaçlamışlardır.

Atatürk’ü seven, ilkeleri ve devrimleri peşinde koşan insanları kasteden, üzen ve yaralayan, rencide eden bu kişiler, Bir taraftan Atatürk’ü üzmeyi, incitmeyi, hakaret etmeyi, yıpratmayı ve Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi hedeflemektedirler.

Suç işleyen sadece kişiler değil aynı zamanda TV NET’dir.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak hem kişiler hem de ilgili kanal aleyhine suç duyurunda bulunulmuştur. Ve süreç yakinen takip edilmektedir. Bu bilgiyi paylaşmak istedim. Teşekkür ederim” dedi.