AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE “7 BÖLGE 7 İKLİM ŞİİR ŞÖLENİ” YAPILDI

ARTVİN’DE “7 BÖLGE 7 İKLİM ŞİİR ŞÖLENİ” YAPILDI

ARTVİN’DE “7 BÖLGE 7 İKLİM ŞİİR ŞÖLENİ” YAPILDI

Artvin’de Valilik, Belediye Başkanlığı, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneğince, “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni’nin bu yıl ikincisi gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de Valilik, Belediye Başkanlığı, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneğince, “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni’nin bu yıl ikincisi gerçekleştirdi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen şiir şölenini Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, Artvin 08 Kültür Turizm Kalkınma Derneği Başkanı ve Halk Şairi Gülden Taş, 24 ilden gelen şairler ve çok sayıda şiir sever izledi.

Sunuculuğunu TRT Program Yapımcısı ve sunucusu Zeynep Köşker ile Artvinli Yöresel Sanatçı Oktay Köse’nin yaptığı program saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Artvin 08 Kültür Turizm Kalkınma Derneği Başkanı ve Halk Şairi Gülden Taş’ın konuşmasıyla devam eden programda Dernek başkanı Gülden Taş, derneği 2015 yılında kurduklarını hatırlatarak kısa süre içerisinde Azerbaycan ve Türkiye’nin dört bir yanından şairlerin katılımıyla Şiir şöleni etkinliğini ikinci kez düzenlediklerini söyledi. Taş; “Dernek olarak edebiyat ve kültür alanında yaptığımız şiir şöleni etkinliğimizi sizlerle paylaşmaktan onur duyuyoruz. Dernek olarak organize ettiğimiz bu geceye desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Sayın Ömer Doğanay ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye şükranlarımızı sunuyorum. Katkılarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanlığına, Artvin Valiliğine, Artvin Belediyesine, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne, İl Özel İdaresine, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve diğer emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaları ardından Şiir Şöleni, Azerbaycan, Yozgat, Adana, İzmir, Ankara, Kayseri, İstanbul, Elazığ, Diyarbakır, Denizli, Muş, İzmir, Sivas, Konya, Tokat, Antalya, Kastamonu, Kırşehir, Trabzon ve Artvin’den toplam 24 şair  tek tek sahneye çıkarak vatan, millet, bayrak, tarih, doğa ve sevgi konularını işleyen şiirlerini seslendirdiler.

Yaklaşık 2 saat süren programın sonunda şölene katılan şairlere plaket takdim eden Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, güzel bir programı hazırlayan Artvinli halk şairi ve dernek başkanı Gülden Taş’ı tebrik ederek  emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.