AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE 3. GELENEKSEL GENÇ ŞEFLER YARIŞIYOR YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

ARTVİN’DE 3. GELENEKSEL GENÇ ŞEFLER YARIŞIYOR YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

ARTVİN’DE 3. GELENEKSEL GENÇ ŞEFLER YARIŞIYOR YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

 

Artvin’de düzenlenen 3. Geleneksel Genç Şefler Yarışıyor Yemek Yarışmasında dereceye giren okullar ödüllerini aldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen 3. Geleneksel Genç Şefler Yarışıyor Yemek Yarışmasına Artvin Vali Yardımcısı Arif Oltulu, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kenan Güray ve Erol Murtezaoğlu, İl Turizm Müdürü Vekili Öznel Bilmiş,  veliler, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Yarışmanın açılışında konuşma yapan okul müdürü Orhan Sevim, bu tür yarışmaların öğrencileri mesleğe ve geleceğe hazırladığını ve öz güvenlerini artırdığını ifade etti.

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arhavi Orhan Yücel MTAL ve Borçka MTAL Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin ikişer takımla katıldıkları  3.Geleneksel Genç Şefler Yarışıyor Yemek Yarışmasının galibi Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grup Livane takımı oldu. Arhavi Orhan Yücel MTAL  Altın Şefler takımı ikinci ve Borçka MTAL Lezzet Perileri takımı üçüncü oldu. Yarışmanın bitiminde bütün takımlar ödüllendirildi.