AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE 2017/2018 FUTBOL SEZONU İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

ARTVİN’DE 2017/2018 FUTBOL SEZONU İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

ARTVİN’DE 2017/2018 FUTBOL SEZONU İÇİN İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

 

Artvin’de 2017/2018 Futbol Sezonu İçin İlk Toplantı Gerçekleşti

Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı tarafından, 2017- 2018 futbol sezonunda liglere katılacak kulüplere bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı tarafından, 2017- 2018 futbol sezonunda liglere katılacak kulüplere bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı toplantı salonunda yapılan toplantıya, ASKF Başkanı Sadettin Dağ, GHSİM Temsilcisi Alper Alpata, Futbol İl Temsilcisi Uluer Çelik, İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, TFFHGD Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül, ilimizde bu yıl yeni kurulan Futbol Saha Komiserleri Derneği kurucu Şube Başkanı Saffet Çakmak, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Temsilcisi Adem Güngör ve ilimizde faaliyet gösteren kulüplerin başkanları katıldı.

Yaklaşık bir ay önce asil tendonu kopması sonucu operasyon geçiren Federasyon Başkanı Sadettin Dağ, büyük fedakârlık göstererek hasta yatağından kalkarak baston eşliğinde toplantıyı yönetti.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Sadettin Dağ; “başarıyla tamamladığımız  2016-2017 sezonu siz değerli kulüp başkanlarımızın desteğiyle olmuştur. Bu anlamda emeği geçen tüm kulüp başkanlarımıza ve yöneticilerimize cani gönülden teşekkür ediyorum. Bu yıl geçen yıldan daha çok heyecan duyacağımız yeni  sezonun tüm kulüplerimize sporcularımıza antrenörlerimize başarı dolu bir sezon geçmesini temenni ediyorum. Amatör futbola bu yılda  desteklerinin devam edeceğini belirten Dağ,  Biliyoruz ki, amatör futbola verdiğimiz destek  ülkemizde  futbolunun gelişmesine, altyapının daha güçlenmesine, sağlıklı bireylerin yetişmesine  olanak sağlayacaktır. Ayrıca tüm branşlarda sporun tüm kitleler tarafından yapılmasına zemin oluşturacak çalışmalar devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Dağ:  Bu Yıl Bir İlki Daha Gerçekleştirdik

Konuşmasına devam eden Dağ; Bu yıla kadar müsabakalara futbol saha komiseri  derneği olmadığı için görevlendirmelerin GHSİM tarafından yapıldığını, görev alan arkadaşlarımızın yeterli bilgi ve tecrübeleri olmadığından müsabakalarda verimli olamadıklarını, bu eksikliğin tespit edilmesinden sonra 1,5 yıl gibi uğraşları sonucunda netice aldıklarını  saha komiserlerinin  ilimizde yeni sezonda görev yapacağını söyledi.

Futbol saha komiserleri derneği Artvin şubesi kurucu başkanı olan Saffet Çakmak’a derneğin kurulmasında gösterdiği özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederken ASKF Başkanlığı olarak Futbol Saha Komiserleri Derneğine de diğer taban birliklerinde verdikleri desteğin verileceğini ifade etti.

Daha sonra toplantıya geçilerek kulüpler ve temsilciler karşılıklı istişarelerde bulundular. Kulüpler kendi temenni ve isteklerini dile getirdiler.

Toplantının sonunda ise 26 Eylül 2017’de saat 14:00’da tekrar ASKF’de bir araya gelerek taleplerin toplanacağı ve fikstür çekimi yapılacağı kararı alındı.