AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN VALİSİ DOĞANAY, İL GENEL MECLİS ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, İL GENEL MECLİS ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, İL GENEL MECLİS ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay, İl Genel Meclis üyeleriyle, yemekte bir araya geldi.

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, İl Genel Meclis üyeleriyle, yemekte bir araya geldi.

Artvin Öğretmen Evi’nde düzenlenen yemeğe, Vali Doğanay’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Önder Coşğun,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci,  İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Dilberoğlu ile üyeler katıldı.

Doğanay, burada yaptığı konuşmada, İl Genel Meclisi üyelerinin halkın oylarıyla seçilmiş kişiler olduğunu söyledi.

Mülki idare olarak İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte çalışacaklarını belirten Doğanay, ” Hangi siyasi partiden seçilmiş olursanız olun, vatandaşa hizmet odaklı çalışmalısınız. İlimizi başta eğitim ve turizm olmak üzere her alanda geliştirmeye ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla bizler mülkiye olarak,  sizler halkın temsilcileri olarak el ele verip çok çalışmalıyız.” dedi.

KÖYDES projesinin köylere hayat verdiğini ve köylülerin yaşam standartlarını yükselttiğini ve Artvin’e hayat verdiğini belirten Vali Doğanay,” KÖYDES projesi kapsamında 2005 yılından bugüne kadar il genelinde 2 bin 436 projenin hayata geçirildiğini belirtti.

Kırsal altyapı yatırım ve hizmet ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak 2005 yılında uygulamaya alınan KÖYDES projesi kapsamında 2005-2016 döneminde Artvin’e tahsis edilen 225 milyon 308 bin 94 liralık ödeneğin yüzde 76’sının köy yolları, yüzde 22’inin içme suyu ve diğer alt yapı hizmetleri olmak üzere toplam 2 bin 436 adet projenin uygulamaya alınarak başarıyla tamamlandığını söyledi.

İl Özel İdaresi ve KÖYDES projesi kapsamında hizmetlere devam edileceğini de belirten Vali Doğanay,  toplumun memnuniyetini artırıcı ve sorunlara dönük projelerin üretilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

HAYATİ AKBAŞ