AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN VALİSİ DOĞANAY, DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ OLAN MARATONCU TALAT ALKAN’I TEBRİK ETTİ

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ OLAN MARATONCU TALAT ALKAN’I TEBRİK ETTİ

ARTVİN VALİSİ DOĞANAY, DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ OLAN MARATONCU TALAT ALKAN’I TEBRİK ETTİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Güney Kore’de 20-25 Mart tarihlerinde düzenlenen Masterlar Dünya Şampiyonasında dördüncü olan Talat Alkan’ı makamında kabul ederek, başarısından dolayı kutladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Güney Kore’de 20-25 Mart tarihlerinde düzenlenen Masterlar Dünya Şampiyonasında dördüncü olan Talat Alkan’ı makamında kabul ederek, başarısından dolayı kutladı.

Güney Kore’nin Daegu şehrinde düzenlenen Masterler Dünya Şampiyonasında 45-49 yaş grubunda 157 sporcu katıldı. Türkiye’den 21 kilometrelik yarı maraton yarışmasında Artvinli başarılı sporcumuz Talat Alkan, yarışmada 1 saat 21 dakika 13 saniye derece yaparak dünya dördüncülüğünü elde etti.

Başarılı sporcuyu makamında kabul edilen Vali Doğanay, “Ülkemizi ve ilimizi Güney Kore’de başarıyla temsil ederek, herkesi gururlandırdınız. Gerek yurt dışında gerekse ülkemizde katıldığınız birçok atletizm yarışlarında dereceler alarak başta ülkemiz olmak üzere ilimizin tanıtımına büyük katkı sağladınız. Bu anlamlı başarılarınızdan dolayı sizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Valilik olarak maddi ve manevi olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Vali Doğanay’ın kendisini kabulünden duyduğu memnuniyetini dile getiren başarılı atlet Talat Alkan ise, hedefinin dünya şampiyonu olarak şanlı Türk bayrağını Güney Kore’de göndere çektirmek istediğini ancak dünya dördüncü olarak ülkeye derece kazandırmanın buruk mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Dünya şampiyonası Kore’de yarı maratonda master atletlerde dünya dördüncülüğü çıkardığını belirten Alkan,” Maalesef istediğim dünya birinciliği gelmedi. Güney Kore halkı yarış boyunca beni Türkiye sesleriyle destekleyerek moral verdiler. Buradan bir kez daha Güney Kore halkına çok teşekkür ediyorum ve onlara minnettarım. “ dedi.

Çok kısık ve yetersiz imkânlarla yarışmaya hazırlandığını kaydeden Alkan,” Güney Kore’de ülkemi en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Yarış öncesi hazırlık aşamasında bana her türlü maddi ve manevi desteği veren başta Artvin Valimiz Ömer Doğanay olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarışma sonunda çok arzuladığım İstiklal Marşı’mızı okutamadığım için buruk bir sevinç yaşıyorum. 2018 yılında İspanya’da düzenlenecek yarışlarda şanlı bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşı’mızı okutmak için bugünden itibaren hazırlıklarıma başladım. İnşallah dünya şampiyonluğunu ülkeme ve Artvin’e getirmek istiyorum.”

Ziyaretin sonunda Vali Doğanay başarılı sporcu Alkan ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.