AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN PTT BAŞMÜDÜRÜ GÖNÜL KOCAMAN DERNEK YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ARTVİN PTT BAŞMÜDÜRÜ GÖNÜL KOCAMAN DERNEK YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ARTVİN PTT BAŞMÜDÜRÜ GÖNÜL KOCAMAN DERNEK YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Artvin PTT Başmüdürü Gönül Kocaman İl’de faaliyet gösteren 18 adet Dernek Temsilcisi ile Artvin PTT Başmüdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi.

 Hayati Akbaş

 

ARTVİN-Artvin PTT Başmüdürlüğü görevine atanan Gönül Kocaman göreve başlamasının ardından bir taraftan kendilerini tebrik ziyaretine gelen misafirleri ağırlarken, bir taraftan da çeşitli sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek hem karşılıklı tanışma, hem de misafirlerine PTT Hizmetleri hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirmelerde bulunmaktadır.

 

En son olarakta İl’de faaliyet gösteren 18 adet Dernek Temsilcisi ile Artvin PTT Başmüdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi.

 

Toplantı karşılıklı tanışma safhasından sonra PTT Başmüdürü Gönül Kocaman’ın katılımcılara PTT’nin avantajlı hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunmasıyla devam etti.

 

Dernek temsilcileri de hizmet dallarına göre ihtiyaç duyacakları konularda PTT gibi köklü bir Teşkilatla çalışmalarının kendileri içinde ayrıcalık olacağını belirterek, memnuniyetlerini dile getirdikten sonra,  PTT Başmüdürü Gönül Kocaman Dernek temsilcilerinin faydalanabilecekleri hizmetlerini şöyle sıraladı,

 

-Acele gönderilerinizi Kapıdan Kapıya Teslim Hizmeti/APS hizmeti ile en hızlı ve güvenilir şekilde gönderebilirsiniz. Gönderileriniz adresinizden alınıp karşı adrese teslim edilmektedir.

 

-PTT Kargo hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Talep halinde karşılıklı olarak kargo indirim sözleşmesi imzalanmaktadır.

 

-Derneklerinizce, tebrik, tanıtım, davet v.b konularda adres belirtilmeden halka dağıtılmak üzere hazırlanacak basılmış kâğıtları ister tek parçadan oluşsun, ister birbirine iliştirilmiş şekilde birden fazla parçadan oluşsun Ücret tarifemizin Adressiz Basılmış Kâğıtlar kategorisinden tanesini 0,15 Kr. gibi cüzi bir bedelle postaya verebilirsiniz.

 

-Yukarıdaki maddede belirtilen konularda Adres belirtilmek suretiyle hazırlanacak olan basılmış kağıtları ise 0,65 Krş. ’tan postaya verebilirsiniz. Aynı şekilde yurtiçi kayıtsız davetiye ve tebriklerde 0,65 Kuş’tan postaya verebilirsiniz.

 

-Yurtiçinde 100,00 TL’ye kadar olan havalelerinizi 7,50 TL, 100,00-250,00 TL arası havaleleri 15,00 TL, 250,00-500,00 TL arası havaleleri 16,00 TL gibi düşük bir işlem masrafıyla gişelerimizden gönderebilirsiniz.

 

-Posta çeki Hesabı açtırarak para hareketlerinizi oldukça uygun masraf karşılığında PTT İşyerleri ve ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

 

-Posta çekinde çek hesap numarasından çek hesabına olan para hareketlerinde 100,00 TL’ye kadar 4,00 TL, 100,00 – 250,00 TL arası 5,00 TL, 250,00 TL – 500,00 TL arası 8,00 TL gibi düşük bir işlem masrafıyla para gönderebilirsiniz.

 

– Hatıra olarak saklamak ya da posta gönderilerinizde kullanmak üzere size özel Kişisel Pul başvurusu yapabilirsiniz. Pullar bir hafta içinde adresinize teslim edilmektedir.

 

-Filateli abonesi olabilirsiniz.

– İnternet üzerinden e-telgraf gönderebilirsiniz.

-Yurtiçi ve yurtdışı havale gönderebilirsiniz.

-Western Union ile hızlı para transferi yapabilirsiniz.

-Trafik para cezalarınızı ödeyebilirsiniz.

-e-ptt AVM hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

-e-Devlet Kapısı”  şifresi alarak şahsınıza ait bilgi ve belgelere ulaşabilirsiniz.

– TEDAŞ, Türk Telekom ve diğer özel telefon şirketlerine ait faturaları ödeyebilirsiniz.

 

– “444 1 788 PTT Çağrı Merkezi” nden PTT ile ilgili herhangi bir konuda bilgi alabilir, talep ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

 

PTT Başmüdürü Gönül Kocaman toplantının sonunda ise dernek temsilcileri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyetini dile getirerek,  katılımcıların hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.