AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN NAKLİYECİLER KOOPERATİFİ BAŞKANI ORHAN UÇAR’DAN TEŞEKKÜR

ARTVİN NAKLİYECİLER KOOPERATİFİ BAŞKANI ORHAN UÇAR’DAN TEŞEKKÜR

ARTVİN NAKLİYECİLER KOOPERATİFİ BAŞKANI ORHAN UÇAR’DAN TEŞEKKÜR

 

Son Genel Kurulda Güven Tazeleyen Uçar, “Şimdi Çalışma Zamanı” Dedi

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Sınırlı Sorumlu 1 No’lu Nakliyeciler Kooperatifi’nin gerçekleştirdiği olağan genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Orhan Uçar, yaptığı açıklama ile demokrasi içerisinde gerçekleştirilen kongreye katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletirken şimdi çalışma zamanı dedi. Uçar açıklamasında; güzel bir seçim ortamı yaşadıklarını, üyelerinin destekleriyle güven tazelediklerini ve  kooperatiflerini daha ileri noktalara taşımak için hızlı bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Artvin Sınırlı Sorumlu 1 Nolu Nakliyeciler Kooperatifi oldukça kalabalık bir katılım ile genel kurulunu gerçekleştirmişti. 232 üyesi bulunan kooperatifin genel kurulu sonrasında 3 dönem kooperatif başkanlığını yürüten Orhan Uçar’ın listesi seçimleri kazanırken, Uçar dördüncü dönemi için yeniden güven tazelemişti. Kongre süreci ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Artvin Sınırlı Sorumlu 1 Nolu Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı Orhan Uçar, yaptığı teşekkür açıklamasında kongre sürecine katkıları olan, kongreye katılan, demokrasi içerisinde Artvin’e yakışır bir kongrenin yaşanmasına katkı veren herkese teşekkürlerini ileterek kazananın Artvin Sınırlı Sorumlu 1 Nolu Nakliyeciler Kooperatifi ve nakliyeciler esnafının olduğunu söyledi. Üyelerinden 4.dönem yeniden yetki almış olmanın sorumluluğu ile hareket edeceklerini ifade eden Orhan Uçar, amaçlarının 3 dönemdir yaptıkları başarılı çalışmaları sürdürmek, kooperatiflerini daha da ileri noktalara götürebilmek ve nakliyeciler esnafı olarak el ele vererek bölgedeki nakliye işlerini kooperatiflerine kazandırmak olduğunu belirtti. Artvin’de iş hacminin az olmasına karşın var olan işlerin kooperatifleri bünyesinde taşınması için var güçleri ile mücadeleyi sürdüreceklerinin altını çizen Orhan Uçar, bölgenin dinamikleri ve bu şehrin etkin insanları ile birlikte oluşturacakları lobi ile birlikte de bölgedeki işlerin nakliyeciler kooperatifi bünyesine kazandırma hedefi için 7 gün 24 saat yeni yönetim kurulu ile birlikte çalışacaklarını vurguladı. Öncelikli hedeflerinin Şavşat ilçe sınırları içerisinde yapılacak barajlardaki nakliye işlerini kooperatif bünyesine kazandırmak olacağını ileri süren Orhan Uçar, nakliyeciler olarak el ele daha güzel günlere ulaşabilmek gayesi ile artık çalışma zamanı olduğuna dikkat çekti. Artvin 1 Nolu Nakliyeciler Kooperatifinin gayesinin nakliye işleri aracılığıyla bu şehrin ekonomisine katkı sağlamak olduğunu hatırlatan Orhan Uçar, her zaman desteklerini gördükleri başta nakliyeci esnafı olmak üzere bu ilin bürokratlarının, siyasilerinin, sivil toplum örgüt temsilcilerinin ve tüm Artvin halkının da bundan böyle yapacakları çalışmalarda da desteklerini beklediklerini de sözlerine ekledi.

1 Nolu Nakliyeciler Kooperatifi’nin gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul’da Orhan Uçar’ın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Metin Kılıçn, Enver Altuntaş, Oktay Yeniçeri, Mehmet Çelik, Turgut Tavşan, Mikail Gür’den oluşmuştu. Aynı genel kurulda denetleme kuruluna ise Fatih Tahtalı ve Gökhan Topçuoğlu seçilmişlerdi.