AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA’DAN ARTVİN’E NİR MÜJDE DAHA

ARTVİN MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA’DAN ARTVİN’E NİR MÜJDE DAHA

ARTVİN MİLLETVEKİLİ İSRAFİL KIŞLA’DAN ARTVİN’E NİR MÜJDE DAHA

 

ARTVİN’E DOĞALGAZ GELİYOR

Artvin’e gelecek olan Doğalgaz boru hattı ihalesi nihayet yapıldı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Ankara Bilkent Plaza’da Artvin’in beklediği doğalgaz yapım ihalesi nihayet yapıldı.

Artvin’in uzun zamandır beklediği hatta uğruna imza kampanyaları başlatılan Doğalgaz için AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla müjdeli haberi geçtiğimiz aylarda vermişti.

Artvin’i doğalgaza kavuşturacak olan hat döşeme ihalesi nihayet geçtiğimiz ay gerçekleşti. İhalenin süresinin de 720 gün olduğunu ifade eden AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’nın açıklamasına göre Artvin 2018 yılının sonlarına doğru doğalgaza kavuşacak ve doğalgazın şehir şebekesine bağlanması çalışmaları da bu tarihten itibaren başlayacak.

İhalenin Ankara Bilkent Plaza’da, yapılan ihale ardından konuyla ilgili açıklama yapan Artvin Milletvekili Kışla; “Yapılacak olan Ardahan-Artvin doğalgaz hattı toplam 110.750 metre uzunluğunda olacak ve 10 inch çapında borular kullanılacak. Ayrıca ihaleyi alacak olan firmanın iş teslimini 720 gün içerisinde teslim etmesi gerekiyor. İnşallah en geç 720 gün sonra Artvin doğalgaza kavuşacak” dedi.
Kışla, Artvin’de Hava Kirliliği 2018’den Sonra Temizlenecek
Doğalgaz yapım ihalesi ardından açıklamalarda bulunana Kışla, Artvin’de hava kirliliğinin 2018’den sonra temizleneceğini ifade etti.

Doğalgaz yapım ihalesi ardından doğalgaz belirsizliği de son bulmuş oldu. Bir süredir Artvin’de bir kesim tarafından yapılan spekülasyonlarda doğalgaz ihalesinin rafa kalktığı ve Artvin’e doğalgazın getirilmesinden vazgeçildiğine dayalı gerçek dışı bilgilerde doğalgaz yapım ihalesinin yapılmasının ardından sona ererken Vekil Kışla’nın bu açıklamaları da vatandaşları sevindirdi.

Artvin’de temiz ısınma kaynağı olacak olan ve kış aylarında yaşanan hava kirliliğini sona erdirecek olan doğalgazın ilçelerde de yine aynı tarihlerde ulaştırılması bekleniyor. Yeşil Artvin’in havasını daha da temiz hale getirecek olan doğalgazın Artvin’ gelmesi ile birlikte artık kalitesiz yakıtların kullanılması da azalmış olacak. Birçok resmi ve özel kurum ile apartmanlarda doğalgaz kullanımına geçilmesi ile birlikte kış aylarında ciddi anlamda yaşanan kötü görüntülerde son bulacak.

Milletvekili Kışla’nın yaptığı bu açıklama ile şimdiden ilimizi doğalgaz heyecanı sararken, Artvin halkı şimdiden doğalgaza kavuşmanın hayallerini kurmaya ve planlarını da buna göre yapmaya başladı.

Öte yandan yapılan doğalgaz yapım ihalesinin ardından boru ihalesi de yapıldı. Her iki ihale ile Artvin’in doğalgaza kavuşması daha da yakınlaştı.