AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’ Lİ MARATONCU TALAT ALKAN BU KEZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KOŞACAK

ARTVİN’ Lİ MARATONCU TALAT ALKAN BU KEZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KOŞACAK

ARTVİN’ Lİ MARATONCU TALAT ALKAN BU KEZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KOŞACAK

Artvin’in Gurur Kaynağı Maratoncu Talat Alkan, katılacağı Güney Kore’deki şampiyonada şehitlerimiz için koşacak.

ARTVİN-Artvinli Maratoncu Talat Alkan 2017 Mart ayında Güney Kore’de yapılacak olan “Master Atletler Dünya Şampiyonası” hazırlıklarına başladı.  Alkan, bu şampiyonanın 2017 Ekim ayında yapılacağını ancak Mart Ayı’nda olduğu bilgisi gelince çalışma eforunu artırdı. Zamanın artık çok kısıtlı olduğunu, bu yüzden birçok yarışmaya katılmayı iptal ettiğini açıklayan Alkan; “Ülkemizi temsilen inşallah altın madalya için koşacağım. Tüm ilgili ve yetkililerimizin desteğini bekliyorum. Bu yarışmanın Ekim ayında olacağını biliyorduk. Ancak Mart ayında olacağı kesinleşti. Benim en büyük hayalim ve hedefim “Masterler”da altın madalya ile Türkiye’ye dönmek. Bugüne kadar katıldığım tüm yarışmalarda dereceler aldım. Güney Kore’ye hazırlık antrenmanlarıydı benim için.  Güney Kore’de Ay yıldızlı bayrağımızı en yükseğe çektirmek, İstiklal Marşımızı okutabilmek benim en büyük hayalimdir.

Bunun için yetkililerimizden, Sayın valimizden yardım talep ediyorum.  Çünkü bu organizasyon uluslararası büyük bir organizasyon. Türkiye’yi mastırlarda en iyi şekilde tek hedefim olan şampiyonlukla temsil edeceğim. Eğer Allah sağlık verirse o gün bir aksilik olmazsa bunu başaracağıma olan inancım tamdır” dedi.

Alkan Bugüne kadar katıldığı yurt içi ve yurt dışı yarışmalardan kazandığı madalya, kupa ve diğer ödüllerini göstererek, “Bu ödüller benden çok Artvin’indir, ülkemindir,  Çünkü Artvin olmasa, ülkem olmasa bu koşuları yapabilir miydim? Bugün Güney Kore hayali kurabilir miydim? Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Suriye’yi, Irak’ı Mısır’ı görüyoruz. Bakın hiçbir faaliyete katılamıyorlar.

İnsanlar ölüyor, göç ediyor, mülteci durumuna düşüyor. Ülkemize yönelik terör saldırıları arttı. Bunu yapanlar Türkiye Cumhuriyeti’ni zor durumda bırakmak, Suriye, Irak gibi olmasını istiyor. Ama bunu asla başaramayacaklar. Çünkü bu millet Balkan, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı destanlarını yazarak bu güzel ülkeyi hep birlikte kurmuş. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu şampiyonada şehitlerimiz, gazilerimiz için koşacağım.  Ben bir sporcu, maratoncu olarak bayrağımızı Güney Kore’de en yükseğe çektirmek için. İstiklal Marşımızı okutabilmek için Mart ayında orada olacağım.” dedi.

HAYATİ AKBAŞ