AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN LALE BAHÇESİNE DÖNÜYOR

ARTVİN LALE BAHÇESİNE DÖNÜYOR

ARTVİN LALE BAHÇESİNE DÖNÜYOR

Artvin Belediyesi 7 Mahallede 77 bin lale soğanı toprakla buluşturuyor.

ARTVİN- Artvin Belediyesi şehri güzelleştirmek adına her yıl yaptığı lale ve çiçek ekimini bu yılda 2017’in ilk projesi olarak 7 Mahalleye 77 bin lale soğanı ekimi gerçekleştiriyor.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin katılımıyla Atapark’da Mahalle muhtarları, öğrenciler, belediye personeli ve vatandaşlarla birlikte lale soğanlarını ekerek start verdi.

Lale soğanı ekim töreni öncesi kısa bir konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in Turizm kenti olma yolunda özellikle alt yapıda dev adımlarla eksikliklerini tamamladıklarını ifade ederek şehre görsel güzelliklerle süsleme çalışmalarını da yaptıklarını söyledi.

Kocatepe;” Bildiğiniz gibi iki yıldır Artvin’imize yeşilin başka tonlarını da hediye edelim istedik.  Belki Türkiye’nin en güzel doğasına sahip bir kentiz fakat şehir içerisinde de sadece bir yeşil renk arttık bizi kesmiyor dedik ve çiçeklerle süsledik. Geçen yıl 100 bin çiçek getirmiş 10 bin çiçek 2 bin saksıyı vatandaşa vermiştik o geleneğimiz devam ediyor. Bugün kış döneminde ekilmesi gereken Lalelerimiz var. Bunlar Nisan ayı gibi çıkan Laleler. Herkesin sahip çıkması adına Belediyemizin öncülüğünde her mahalle, her sokak, her cadde, her okul kendi alanına sahip çıkarsa ektiğimiz çiçeklerin bakımını yapar sahiplenirse hep birlikte Artvin’imizi güzelleştirmiş oluruz.

Çiçeklerle, güzelliklerle dolu bir 2017 olsun

7 Mahalleye 77 Bin Lale dedik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz bu lalelerimizi ondan hediye aldık.  Atapark’ımıza hep birlikte bismillah deyip Lale soğanlarını dikiyoruz. Ümit ediyoruz ki Çiçeklerle dolu, güzelliklerle dolu bir 2017 olsun. Burada emeği geçen arkadaşlarımıza park bahçeler müdürlüğümüze ilgili belediye çalışanlarımıza ve özellikle öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Bu dönemde mahallelerimize yapacağımız hizmetleri muhtarlarımızın da katkılarının yanı sıra mahalledeki genç kardeşlerimizin de katkılarıyla yapmak istiyoruz.  Hangi mahalleye özellikle sosyal projeler noktasında ne yaparsak çocuklarımızla birlikte yapacağız.

2017 yılının ilk projesi Allah hayırlı etsin. Şuan yaptığımız yeni yol geldiğinde bu parkın daha çok albenisi olacak. 2017’de 2016’dan daha çok hizmetlerin yapıldığı ve daha çok görüldüğü bir yıl olacak ” dedi.

Başkan Kocatepe konuşmasının ardından öğrencilerle ve vatandaşlarla birlikte lale soğanı ekimini gerçekleştirdi. Program sonunda öğrencilere okul bahçelerine dikmesi için lale soğanı verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mimar Kadir Topbaş,  tarafından gönderilen kırmızı, beyaz, mor, sarı ve benzeri çeşitli renklerde ki 77 bin adet lale soğanı, Çayağzı mahallesi, Orta Mahalle, Çarşı Mahallesi, Dere Mahallesi, Balcıoğlu Mahallesi, Çamlık mahallesi, okul bahçeleri ve yol kenarlarına dikilecek laleler şehrin estetiğine renk katacak.

HAYATİ AKBAŞ